Окупація Російською Федерацією Криму рівнозначно міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією
Таке визначення міститься в щорічному звіті Міжнародного кримінального суду (Гаазького трибуналу).
«Cитуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України. Право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій ситуація на території Криму і Севастополя буде рівнозначна триваючому стану окупації », — йдеться в звіті.
При цьому сказано, що у прокурора Гаазького трибуналу є інформація про утиск кримських татар, насильницькому переміщенні 179 заарештованих осіб на територію РФ, примусової мобілізації на військову службу жителів Криму.
«Для цілей Римського статуту збройний конфлікт може бути міжнародним за своєю суттю, якщо одна або більше держав частково або повністю окуповують територію іншої держави незалежно від того, чи супроводжується окупація збройним опором», — сказано в документі.
Відзначається також, що Міжнародний кримінальний суд в наступному році продовжить збір доказів щодо конфлікту між Україною і Російською Федерацією.