Під час різдвяних свят фермерське господарство «Тарком» отримало нове поголів’я корів – породи чорно-ряба гольштинізована

Це елітна молочна порода корів, адаптована та стійка до кліматичних умов західних регіонів України.

Нове поголів’я, у складі 24 корів вже прибуло до Дрогобича з села Бугаївка, що на Харківщині, передає ДНК. В їх числі – 7 молодих нетелів, решта – дорослі молочні корови. З цим поголів’ям плануємо продовжити селекційну роботу з великою рогатою худобою для поліпшення загальної племінної цінності тварин”, – наголошує директор «Таркому» Максим Кравченко.

Нагадаємо, Фермерське господарство «Тарком» було створене у Дрогобичі восени 2021 року та стало першою в Україні комунальною фермою. Незважаючи на важку економічну ситуацію в країні та повномасштабну війну, комунальне підприємство продовжує селекційну роботу задля виробництва якісної молочної продукції, збереження сільськогосподарських земель та пропагування сільського господарства в громаді.

Від початку свого заснування підприємство підтримувало тісні партнерські відносини з племінним господарством ТОВ «СК Восток» яке розташоване в селі Бугаївка, що на Харківщині. Співвласник сільськогосподарського підприємства Андрій Ровчак підтримував починання Дрогобича, консультував та допомагав у налагодженні роботи «Таркому».

Минулого місяця Герой України Андрій Ровчак помер, однак партнерські відносини між фермами збереглись та продовжують розвиватися. Відтак співзасновник та директор ТОВ «СК Восток» Петро Штупун передав до Дрогобича цінне поголів’я корів, ціна якого для «Таркому» склала фактичну вартість транспортування худоби.

Корівки подолали непростий шлях – 1250 кілометрів та вже відпочивають на фермі «Таркому». Зараз вони обмежені від іншого поголів’я худоби на фермі, так як після дороги зобов’язані пройти 30-денний карантин.

Згодом буде прийматись рішення щодо доцільності їх об’єднання з іншим стадом.

Станом на сьогоднішній день на першій та єдиній в Україні комунальній фермі утримують майже сотню голів великої рогатої худоби. Раніше чимало корів були евакуйовані з ферм, зруйнованих ворожими обстрілами. На жаль, більшість з них не змогли відновитись після пережитого стресу. Більшість поголів’я належало до породи червона степова, яка не надто пристосована до нашого клімату. Відтак відсоток дійних продуктивних корів був вкрай низьким.

Сьогодні ж підприємство сподівається значно підвищити відсоток продуктивного поголів’я в утримуваному стаді та продовжує селекційну роботу над покращенням генетичного фонду великої рогатої худоби.

До слова, у Дрогобичі діє програма розвитку тваринництва, яка передбачає в тому числі селекційну роботу для покращення якісних показників ВРХ.