ДрогобичводоканалКП “Дрогобичводоканал” намірене оскаржувати у суді нарощений протягом лютого-травня 2018 р. борг ТзОВ “Трускавецький водоканал” за спожиті послуги у сумі 1, 1 млн грн.

На лист-претензію, адресовану Трускавецькій міській адміністрації

та безпосередньо керівництву ТзОВ “Трускавецький водоканал”, КП “Дрогобичводоканал” отримало відповідь від Трускавецького міського голови Андрія Кульчинського із запевненням, що “відповідно до рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради з 30 травня 2018 року у Трускавці введено нові тарифи, що зумовили зростання доходів підприємства з кінця червня 2018 року, що покращить ситуацію з оплатою за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення перед КП “Дрогобичводоканал” та погашення утвореної у 2018 році заборгованості”.

Адміністрація Дрогобицького водоканалу не піддавала б сумніву слова міського очільника, якби не буква закону, що чітко окреслює порядок формування тарифів. Відповідно до чинних порядків формування тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, тарифи встановлюють на плановий період, передбачають усі витрати коштів для здійснення діяльності на цей період та не можуть у цих тарифах передбачити кошти для погашення заборгованостей попередніх періодів.

Отож, сподіватися Дрогобицькому водоканалу, що його боржник в результаті останнього підняття тарифу розбагатіє і справно сплатить борги було б безглуздо. Тому підприємство знову вимушене апелювати до суду.

На червень 2018 р. ТзОВ “Трускавецький водоканал” боргує КП “Дрогобичводоканал” 12,7 млн грн. Заборгованість на 11,6 млн грн оскаржена у суді. Частину боржник погашує згідно із судовими рішеннями про розтермінування, водночас нарощує поточну заборгованість за спожиті послуги, про що свідчить ріст боргу протягом лютого-травня 2018 року.

КП “Дрогобичводоканал”