свято у студеївСьогодні, 1 жовтня, Дрогобицький педагогічний університет ім І. Франка святкує 75-річчя з часу створення

З цієї нагоди у місті відбувається ювілейне святкування. Як зазначив у вітальній адресі в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, нинішньому статусу педуніверситету, який виш здобув в Україні і світі, передують роки становлення і наполегливої праці. Основним сучасним пріоритетом розвитку університету урядник вважає його євроінтеграцію: заклад успішно здійснює співпрацю в багатьох векторах з академічними університетами Європи.

«Ми пишаємося тим, що Дрогобич плекає нові генерації українства, яскравими інтелектуальними особистостями збагачує національну еліту. Завдяки університету наше місто з роками не перестає приваблювати шармом молодості, нею зорять очі студентства, квітнуть їхні усмішки. Вічна молодість Дрогобича гамірно вирує на вулицях», — красномовно привітав викладачів і студентство Тарас Метик.

Як відомо, у 1940 р. був створений Дрогобицький державний учительський інститут. У червні 1941 року у зв’язку з окупацією міста Дрогобича німецькими загарбниками, інститут припинив свою діяльність. У листопаді 1944 року було відновлено роботу Дрогобицького учительського інституту з такими факультетами: історичний, фізико-математичний, мови і літератури зі спеціальностями: „Українська мова і література”, „Російська мова і література”. Перший випуск інститут здійснив у 1947 році. У 1952 році учительський інститут реорганізовано в педагогічний. У 1954 році соціально-гуманітарний, два інститути (фізики, математики та інформатики й інститут франкознавства) і Центр перепідготовки та післядипломної освіти. Педінституту присвоєно ім’я Івана Франка.

У вересні 1998 року на базі педінституту створено Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. У червні 2010 року університет акредитований за четвертим рівнем.