«Побувавши вчора на військовому параді до Дня захисника України, на який вийшов чи не увесь Артемівськ, ми відчули неймовірну патріотичну феєрію
Представники сектору національно-патріотичного виховання відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради Мар’яна Поліжак та Юлія Терлецька, які репрезентували Дрогобич і заразом Львівщину у дводенній акції “Покрова Героїв” у Святогірську на Донеччині повертаються додому повні вражень про прифронтовий край, який нині на хвилі патріотичного піднесення.
«Побувавши вчора на військовому параді до Дня захисника України, на який вийшов чи не увесь Артемівськ, ми відчули неймовірну патріотичну феєрію. У нас патріотичні заходи – вже звиклі, а там люди після пережитого перебувають на новому витку національного самоусвідомлення», — ділиться відчутим і побаченим представниця Дрогобицької міської ради Мар’яна Поліжак.
У захваті дрогобичанки і від самої акції «Покрова Героїв». З їхніх слів, це не лише була нагода обмінятися досвідом патріотичного виховання між різними частинами України. «Це була нагода для нас ще раз зрозуміти, що ніяких бар’єрів між українцями нема. Попри те, що наші колеги зі Східної України розмовляли на російській мові, за що по кілька разів нас перепрошували, ми справді відчували робочу цікаву і дуже позитивну атмосферу», — переповідає Мар’яна Поліжак.
Дрогобицькому дуету вдалося викликати неймовірне зацікавлення у своїх колег зі Сходу презентацією звичаєвого побуту Західної України. Зокрема, цікавість учасників з’їзду розпалила інформація про наші традиції відзначення Андріївських вечорниць та Святого Миколая. Аби запізнати звичаєву культуру Львівщини, дрогобичан гостинно просили завітати до Луганська і Краматорська, щоб дати майстер-клас з відзначення цих свят.
Презентатори Дрогобича не тільки передавали досвід, у мандрівці вони побачили багато такого, щоб хотіли перенести на терени рідного міста. Під враженнями Мар’яна Поліжак та Юлія Терлецька від відвідин міста Соледар, яке славиться розвиненою соляною індустрією. Повернувшись у рідний Дрогобич, емблемою якого теж є солевидобування, мандрівниці готові поділитися секретом, як сіль може стати туристичним козирем міста.