війна на сході - дрогобичТисячі мешканців Дрогобича 17 жовтня взяли участь у похороні 30-літнього добровольця і волонтера батальйону «Айдару» Івана Ісика, який 14 вересня загинув на Сході України під час АТО

Понад місяць родичі та друзі робили все можливе, щоб «вирвати» тіло героя з Луганська у бойовиків ЛНР і привезти додому.

16 жовтня домовину з тілом героя зустрічали на в’їзді до Дрогобича біля «Катюші», а увечері на площі Ринок відбувся парастас.

«Я його добре знав, — сказав, промовляючи перед скорботною громадою, один з бійців «Айдару». – Це була дуже чесна людина. Того дня його не планували брати на бойову операцію. Він попросив командира: «Будь ласка, візьміть мене. Я не можу залишатись, буду допомагати хлопцям нашого підрозділу». І його взяли. У машину потрапив снаряд, вона вибухнула. Важко поранений Іван потрапив у полон. У Луганську терористи катували його, вимагали на відеокамеру сказати, що в «Айдарі» зібралися фашисти, усілякий зброд, негідники. Та він сказав: «Ні, там нормальні люди, усі тверезо мислять, ніяких фашистів нема». Він говорив правду, не виторговував собі життя ціною обману чи наклепу. Це – справжній герой. Не знаю, чи міг би я так вчинити, якби опинився в такій ситуації. Дуже важко в таких умовах говорити чесно. Хай нас Бог благословить, щоб ми завжди були чесними!»

Як зауважив у промові отець Тарас Гарасимчук, Іван не хотів принести переживань батькам, дружині, брату, дитині, тому приховував, що він перебуває в зоні АТО.

«Сьогодні ми прощаємося з героєм – одним із синів нашого народу, який, не беручи зброї до рук, служив своєму народові і удостоївся в Бога великої ласки – як герой віддати своє життя за цілісність і незалежність України», — наголосив священик.

Велелюдна церемонія прощання з героєм відбулася у його домівці на вул. Війтівська Гора, згодом – у соборі Пресвятої Трійці та на площі Ринок. Поховали Івана Ісика з військовими почестями на Алеї слави Поля Скорботи у Дрогобичі поряд з іще одним героєм Ігорем Борисом.

Ярослав ГРИЦИК