Дрогобич – це Європа!У п’ятницю, 5 червня, в Дрогобичі урочисто відкрилися Дні Європи. Офіційне відкриття урочистостей пройшло в Мармуровій залі дрогобицької ратуші

Участь в заходах з української сторони взяли єпископ Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ Владика Ярослав Приріз, в.о. міського голови Дрогобича, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, міський голова Стебника Василь Пецюх, голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка, професор Надія Скотна, представники політичних та культурних еліт Дрогобиччини. На Дні Європи до Дрогобича прибули представники більше десяти країн, в основному працівники дипломатичних служб – посли, консули, почесні консули. Серед країн, які були представлені на Днях Європи в Дрогобичі – Чехія, Словаччина, Німеччина, Австрія, Голландія, Литва, Хорватія, Бельгія, Угорщина, Румунія та інші. Проте найбільш представницьким був десант із Польщі. І це не дивно, адже ініціатором проведення Днів Європи в Дрогобичі стало Генеральне Консульство РП у Львові і особисто генеральний консул Ярослав Дрозд. Крім нього до Дрогобича прибули й інші консули ГК РП у Львові, а також Держсекретар у канцелярії прем’єр-міністра РП Анжеліка Можджановська, директор Інституту Книги у Кракові Ґжеґож Ґауден, Уповноважена Уряду РП з питань рівного ставлення Малґожата Фушара, численні делегації з багатьох польських міст.

Всіх високопоставлених гостей Дрогобича в.о. мера міста Тарас Метик представив персонально під час вітального слова, яке посадовець виголосив після благословення Владики Ярослава Приріза. А єпископ зупинився не тільки на духовній складовій, зазначивши, що Європа повинна пам’ятати про свої християнські корені, але і на європейськості Дрогобича, славу котрому принесли Іван Франко, Юрій Котермак, Бруно Шульц, а в останні дні медсестричка Ірина Іванюш. Тема АТО, війни на Сході України була практично в кожному виступі, говорили про неї і професор Надія Скотна, і Ґжеґож Ґауден, і Анжеліка Можджановська.
Додатково подамо програму завтрашніх (6 червня) заходів Днів Європи в Дрогобичі:

10.30. Духовні виміри європейських викликів у гетерогенній Східній Галичині: дискусія з духовними представниками трьох релігійних конфесій Дрогобича (греко-католицької, православної та римо-католицької). За участю: о. Томаша Достатнього ОР (Люблін), митр. прот. доктора богослов’я Мирона Бендика (ректор Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима), о. Мирослава Леха (настоятель римо-католицького костела св. Бартоломія у Дрогобичі), протопресвітера Михаїла Бачинського (настоятель Св. Андріївського храму у Дрогобичі), о. Ігоря Цмоканича (викладач Дрогобицької духовної семінарії). Модератор: о. Олег Кекош, капелан ДДПУ ім. Івана Франка, місце: актова зала Дрогобицької духовної семінарії, вул. Данила Галицького, 2.

12.00 – 18.00. Урочисте відкриття Ярмарку партнерських міст та гостей Дрогобича. Презентаційно-концертна програма, місце: сцена на площі Ринок

13.00. Презентація Загальноукраїнського координаційно-методичного центру вивчення польської мови та культури. Дискусія: Освіта національних меншин в Україні, Польщі та Угорщині, місце: приміщення Центру, вул. Трускавецька, 9.

14.30. Майдан, або чому необхідне Порозуміння: лекція Збіґнєва Буяка, Громадянський Комітет Солідарності з Україною, Варшава.

15.00. Робота у сфері публічної та культурної дипломатії на прикладі діяльності Польського Інституту у Києві: лекція Ярослава Ґодуна, Екс-Директора Польського Інституту у Києві, місце: актова зала університету.

16.00. Перспективи співпраці в рамках транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна, 2014-2020 роки: лекція та презентація Василя Хім’яка, старшого експерта Львівського Представництва Спільного технічного секретаріату Програми Польща – Білорусь – Україна 2007-2013, місце: Мармурова зала у ратуші.

16.00. Поєднання через важку пам’ять. Волинь 1943. Східна Галичина. Презентація польсько-українського проекту: Александра Зіньчук (Група Жива Мова, Фонд Відкритий Терен, Люблін), місце: ауд. 20 головного корпусу університету, вул. Івана Франка, 24.

17.00. Презентація студентського театру Альтер з Дрогобича: Андрій Юркевич, Ігор Стахнів, Олександр Максимов. Супутня подія: виставка „Птахи з Душею. Інтерпретація Якубових птахів” Кшиштофа Конєчного (Тщініца Воловська, Польща), місце: приміщення театру Альтер, вул. Шевченка, 23.

18.00. „Подай руку Україні”: Концерт музичного гурту „Тарака” (Польща), місце: сцена на площі Ринок.

Насамкінець зазначимо, що Дні Європи у Дрогобича розпочалися на дуже високому представницькому рівні, їхня організація досконала, тож є велика надія, що стануть вони традиційними. Адже Дрогобич – це Європа і нам це доводити не потрібно. Тільки Європі потрібно більше доносити інформацію про те, що є таке древнє європейське місто як Дрогобич, де європейський менталітет утримався незважаючи на піввікове гноблення совєтами.

Володимир Ключак