Довгобуди ДрогобичаДнями завершився процес розподілу коштів Фонду регіонального розвитку України щодо фінансування об’єктів на теренах Львівщини

Комісія Львівської обласної ради засідала декілька разів, щоби розподілити 146 млн грн., передбачених державою на будівництво і реконструкцію.

При виборі об’єктів для фінансування пріоритет надавали найбільш соціально важливим, а також тим, у яких найбільший ступінь готовності. Приємно відзначити, що до цього переліку потрапили дві школи на Дрогобиччині.

Депутатові Львівської обласної ради Михайлові Задорожному вдалося переконати колег – членів регіональної комісії з оцінки, попереднього відбору проектів регіонального розвитку Державного фонду Львівської області – скерувати 4 млн 374 тис грн. на завершення будівництва корпусу Дрогобицької ЗОШ №5 та 5 млн 278 тис грн. на добудову школи у селі Сторона.

Тепер цей перелік об’єктів скерують на погодження до Бюджетного комітету Верховної Ради України. У випадку підтримки народних депутатів Львівщина отримає заплановані кошти. Варто відзначити, що однією з умов надходження грошей було затвердження обласною радою Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Львівщини.

КОМЕНТАРІ ДО ТЕМИ

Михайло ЗАДОРОЖНИЙ, депутат Львівської обласної ради:
— Чому вибір випав саме на ці об’єкти? Дрогобицька ЗОШ №5 готова приблизно на 90%, тож у випадку освоєння коштів цьогоріч можна було би здати новий корпус в експлуатацію.
У селі Сторона є досить багато дітей, тож нова школа там потрібна. Довгобуд тамтешньої школи потребує накриття дахом, встановлення вікон, дверей, щоби наступного року можна було б проводити внутрішні роботи. Сподіваюся, це вдасться реалізувати.
Моєю місією як депутата було домогтися внесення цих об’єктів до списків на фінансування з Фонду регіонального розвитку України. Маю попередню домовленість з народними депутатами – членами Бюджетного комітету – про погодження пропозицій від Дрогобиччини. Наступні кроки має зробити місцева влада: передбачити у міському і районному бюджетах співфінансування у розмірі не менше 10% від передбаченої суми, приведення до належного стану проектно-кошторисної документації, її експертиза, проведення тендерів на виконання робіт і розпочати освоєння коштів.

Тому закликаю місцеву владу не зволікати з усім цим, щоби не сталося так, як торік із Летнянською школою, на добудову якої мені вдалося домогтися виділення 5 млн грн., але кошти повернулися до бюджету через відсутність оновленої проектно-кошторисної документації.

Петро СУШКО, начальник відділу освіти, депутат Дрогобицької міської ради:

— Епопея з добудовою ЗОШ №5 триває вже понад 20 років. Було би чудово, якби хоч цього року її вдалося завершити. Під час затвердження бюджету розвитку Дрогобича депутати передбачили кошти на співфінансування будівництва об’єкта. А проектно-кошторисною документацією займається Управління капітального будівництва міської ради, яке виступає у ролі замовника робіт.

Василь БОХОНОК, начальник Управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради:

— Проектно-кошторисна документація на добудову ЗОШ №5 розроблена, вона пройшла державну комплексну експертизу. Вже оголошений тендер на виконання робіт. Словом, робимо все належне, аби передбачені кошти цього року були освоєні у повному обсязі.
За інформацією сектора з питань внутрішньої політики Дрогобицької РДА, за пропозицією райдержадміністрації постійна комісія райради з питань планування бюджету розглянула і скерувала на розгляд сесії проект рішення про внесення зміни до районного бюджету, яким передбачається виділити 528 тис грн. на співфінансування добудови школи у с.Сторона та 60 тис грн. на коригування проектно-кошторисної документації.
Редакція «ГЗ» відстежуватиме розвиток подій та інформуватиме громаду чи зуміють місцеві органи влади освоїти передбачені державою кошти.

Ярослав ГРИЦИК