Депутати БориславаБориславська міська рада стурбована ситуацією щодо можливого зупинення чи призупинення діяльності структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта»

Президенту України
П.О. Порошенку
копії: голові Верховної Ради України
А. В. Парубію
Прем’єр-міністру України
В. Б. Гройсману
Народному депутату України
Б. Матківському
Міністру енергетики та вугільної
промисловості України
І. С. Насалику
Міністру екології та природних
ресурсів України
О. М. Семераку
Т. в. о. Голови Державної служби
геології та надр України
О. В. Кирилюку
В. о. Голови Державної фіскальної
служби України
М. В. Продану
Голові Правління
НАК «Нафтогаз України»
А. В. Коболєву
Голові Львівської обласної
державної адміністрації
О. М. Синютці
Голові Львівської обласної ради
О. Ганущину

ЗВЕРНЕННЯ

Бориславська міська рада стурбована ситуацією щодо можливого зупинення чи призупинення діяльності структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта», які здійснюють діяльність на території міста Борислава, оскільки провідна галузь промисловості міста – нафтогазовидобувна.

Основним негативним фактором, до якого призведе реструктуризація, є скорочення працівників, оскільки сотні сімей залишиться без роботи та відповідно без фінансових доходів. Так як інших великих підприємств на території міста Борислава немає, люди будуть змушені покидати регіон або виїжджати за межі України в пошуках роботи.

Всі ці негативні зміни вплинуть на формування бюджету м. Борислава. Вже багато років структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта» є основними бюджетоутворюючими підприємствами міського бюджету. Слід зазначити, що за 2016 рік цим платником забезпечено сплати 41545,6 тис. грн. податків і зборів до бюджету м. Борислава, в тому числі податку на доходи фізичних осіб 28902,0 тис. грн., податку на майно в частині плати за землю 12426,5 тис. грн., екологічного податку 217,1 тис. грн.

Частка сплати податків в загальній структурі надходжень загального фонду бюджету м. Борислава за 2016 рік склала 46,1 відсотка.

За 5 місяців 2017 року структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта» забезпечили до бюджету м. Борислава сплату 15676,7 тис. грн. податків та зборів, в тому числі податку на доходи фізичних осіб в сумі 11271,0 тис. грн., податку на майно в частині плати за землю в сумі 4273,9 тис. грн., екологічного податку в сумі 131,8 тис. грн. Частка сплати податків в загальній структурі надходжень загального фонду бюджету м. Борислава за 5 місяців 2017 року складає 35 відсотків. Очікувані надходження за 2017 рік складуть 39600,0 тис. грн., що в свою чергу складатиме 45,2 відсотка від загальної суми всіх надходжень загального фонду бюджету м. Борислава.

Враховуючи викладене вище, ситуація щодо припинення або призупинення господарської діяльності структурних підрозділів ПАТ «Укранафта» призведе до зриву виконання бюджету м. Борислава та зупинки фінансування бюджетної сфери міста.

Тому, ми депутати Бориславської міської ради, просимо Вас вжити всіх необхідних заходів щодо запобігання скорочення працівників ПАТ «Укрнафта» на території м. Борислава та продовжити товариству 9 спеціальних дозволів, термін дії яких спливає у 2017 році, що в свою чергу дасть можливість розблокувати видобувну діяльність.

Ігор ЯВОРСЬКИЙ,
міський голова

Прийнято на 28 позачерговій сесії Бориславської міської ради 15. 06. 2017 р.