ліцеї БориславаНа сьогодні в ліцеї готують спеціалістів за п’ятнадцятьма спеціальностями і на цій кількості не планують зупинятися

Минулого четверга у Бориславському професійному ліцеї відбувся День відкритих дверей, де студенти демонстрували усі професії, які можна опанувати у їхньому рідному навчальному закладі, а також рівень їхніх знань та вмінь, які в подальшому сприятимуть при працевлаштуванні.

На сьогодні в ліцеї готують спеціалістів за п’ятнадцятьма спеціальностями і на цій кількості не планують зупинятися. Адже з розвитком технологій та відкриттям нових підприємств у нашому місті з’являється попит на працівників нових спеціальностей. Відтак відкриття швейної, деревообробної та меблевої фабрик спонукають керівництво закладу вже розпочинати роботу з виготовлення ліцензій на підготовку спеціалістів вищеназваних напрямків.

Зараз у ліцеї можна опанувати професії електрогазозварника, електромонтажника з освітлення та освітлювальних мереж, з ремонту та обслуговування електроустаткування , кравця, кухаря, кондитера, бармена, офіціанта, адміністратора, агента з організації туризму, оператора комп’ютерного набору, оператора комп’ютерної верстки, перукаря-модельєра, манікюрника, продавця продовольчих товарів, покоївки.

Не даремно учні ліцею у День відкритих дверей демонстрували свої вміння «на два боки», адже до них завітали у гості не лише майбутні абітурієнти, а й роботодавці, які уважно вивчали презентації кожного напрямку і оцінювали роботу студентів як своїх майбутніх працівників. Запашні пухкі булочки, апетитні пляцки, шикарні торти, екзотичні фруктові нарізки, вигадливо сервіровані м’ясні та рибні страви на диво гармонійно сусідували із кованими виробами, електричними схемами, комп’ютерним кутком, які далі переходили в салон краси з манікюрним столом і кріслом перукаря та прилавок магазину. Також увазі усіх відвідувачів були представлені і роботи різноманітних гуртків, які студенти відвідують у позакласний час. Барвистість, хвилювання і піднесений настрій дійсно створювали у залі святкову атмосферу, яка трималася увесь час.

На це свято також завітали заступник міського голови Роксоляна Гарасимів та директор Бориславського міського центру зайнятості Анатолій Стецун. Як зауважила пані Роксоляна, що не зважаючи на труднощі, ліцей таки має що запропонувати своїм майбутнім студентам. «На сьогодні держава ставить завдання перед усіма навчальними закладами організовувати роботу так, щоби державні кошти ішли за учнями. Відповідно їм потрібно пропонувати такі спеціальності, які будуть завідома цікавими та затребуваними на ринку праці. У нашому місті відкриваються нові підприємства, які також збираються розширюватись, відповідно їм будуть потрібні фахові спеціалісти і приємно знати, що керівництво ліцею уже працює над цим. У честь свята хочеться побажати усім учням задоволення від навчання, щоб після здобуття фаху ви вийшли у світ добрими спеціалістами, які приноситимуть користь та даруватимуть настрій і красу своїм клієнтам».
Пан Анатолій був дуже радий бачити успіхи студентів і наголосив, що саме із випускниками ліцею працювати дуже легко. «На сьогодні спеціалісти, які мають професійну освіту ліцею, мають набагато більше можливостей знайти роботу, ніж випускники університетів. Навколишні курортні міста, такі як Трускавець і Східниця постійно подають пропозиції вакансій саме тих професії, яких навчають у нашому Бориславському ліцеї. На жаль, сьогодні багато молоді виїжджає за кордон, і навіть там цінують більше тих, хто «має професію в руках». Але тісна співпраця ліцею із нашим центром зайнятості дає чимало можливостей для випускників добре працевлаштуватися і не покидати рідної країни. Тому хочеться побажати усім учням успіхів у навчанні, знайти улюблену роботу і жити здоровими в радості та добробуті».

Заклопотаною, та все ж з піднесеним настроєм була в цей день головний організатор Дня відкритих дверей заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи Наталія Петрик. Пані Наталія уже більше десяти років працює в ліцеї і дуже любить свою роботу. Організувати сьогоднішнє свято для неї було важливим, адже вона хотіла не лише показати усі можливості навчального закладу, а й зламати деякі стереотипи суспільства. «Ідея організації Дня відкритих дверей виношувалась у керівництва ліцею вже давно, але було чимало чинників, які змушували нас все відкладати втілення задумів у дійсність. Та нарешті нам це вдалося. Нам потрібно відновлювати наші традиції, адже ліцей має вже більше ніж 70-річну історію і не показати чого вдалося досягти за такий тривалий період було б неправильним, адже хто про нас розкаже краще, ніж ми самі. У нашому ліцеї є більше можливостей дати дітям те, що їм цікаво, адже у школі вони навчаються за однаковою програмою і не надто мають можливість вивчати те, що хочуть. Тут усі розкривають свої здібності і позбуваються багатьох комплексів, вчаться працювати і здобувають не лише теоретичні, а в основному практичні знання. Дітей постійно потрібно підтримувати у їхніх прагненнях, адже вони наше майбутнє, яке потрібно правильно мотивувати та наставляти. У нашому ліцеї постійно слідкують за тенденціями на ринку праці і завжди тримають руку на пульсі. Відкриття нових підприємств зажди диктує нові умови, тому ми вже працюємо над отриманням ліцензій на навчання за новими спеціальностями, які будуть потрібні в першу чергу нашому місту. Деякі професії на сьогодні у нас є інтегровані, наприклад кухар, бармен та офіціант. Відтак наші випускники потім мають більше вмінь, знань, а відповідно і можливостей, для успішного та вдалого працевлаштування. Шкода, що у суспільстві існує негативний стереотип і наш ліцей, як і інші подібні навчальні заклади, називають доволі таким неприємним словом як «бурса» і чомусь часто воно звучить як щось низькосортне. Усі батьки хочуть для своїх дітей найкращого і часто вважають професійні ліцеї не тим навчальним закладом, до якого варто іти навчатися, а відправляють дітей у вищі навчальні заклади за «престижними» дипломами. Та на жаль, потім чимало таких дипломованих університетських спеціалістів стоять роками на біржі праці, звідки їх потім направляють на перенавчання до нас і вже після перекваліфікації вони з легкістю знаходять роботу. Часто такі студенти з превеликим задоволенням перенавчаються у нас, адже саме через батьків чи банальне незнання про можливості ліцею не могли цього зробити, адже тут вони іноді знаходять те, чим хотіли би займатись усе життя. Також наші випускники легше вступають до вищих навчальних закладів для продовження навчання і підвищення кваліфікації. Їх там одразу без вступних іспитів приймають на 2 курс і вони знають подекуди більше, ніж їхні однокурсники без базового професійного навчання».

Задоволеними залишились і роботодавці, які також прийшли на свято, адже вони мали можливість не лише побачити що знають і вміють студенти ліцею, а й провести з деякими із них співбесіди, щоб у майбутньому взяти когось на роботу. Деякі з роботодавців навіть домовилися із викладачами-майстрами про відвідування практичних занять, аби краще подивитись на роботу учнів, а також при можливості чи потребі щось їм підказати і поділитись власним професійним досвідом.

Шкода, що не зважаючи на канікули у навчальних закладах міста, школярів на заході було дуже мало. Чи то спрацював негативний стереотип чи звичайний брак інформації, але надіємось, що у майбутньому ця ситуація зміниться і професійний ліцей буде користуватися не меншим попитом за престижні виші.

Анна САГАН