обшуки на митницяхРоль митників зводилася до того, що вони навмисно занижували митну вартість транспортних засобів

Слідчі Державного бюро розслідувань здійснюють сім

санкціонованих обшуків на митницях Державної фіскальної служби, митних постах та у відділах митного оформлення у Волинській області.

Про це повідомила у «Facebook» перший заступник директора ДБР Ольга Варченко, передає ДНК.

За її словами, кримінальне провадження зареєстроване за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених такими статтями КК: ч.3 ст. 212 — ухилення від сплати податків і зборів; ч.1 ст.358 — підроблення документів, печаток, штампів і бланків, збут чи використання підроблених документів; ч.4 ст.358 — використання завідомо підробленого документа; ч.2 ст.364 — зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки; ч.2 ст.366 — службове підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки.

Наразі триває досудове розслідування, повідомила Варченко.

Як нагадала заступник директора ДБР, на початку липня слідчі викрили протиправну схему, у якій брали безпосередню участь співробітники ДФС. Вони покривали діяльність тіньового ринку з торгівлі податковими кредитами та отримували за такі «послуги» відсоток.

«Роль митників зводилася до того, що вони навмисно занижували митну вартість транспортних засобів, які імпортували за підробленими документами. У документах вказували недостовірні дані про відправника та отримувача, а також маніпулювали з інформацією, необхідною для визначення адекватної митної вартості», — пояснила Варченко.

І додала, що діяльність цієї транзитно-конвертаційної групи за сприяння волинських податківців завдала збитків державі на 190 мільйонів гривень.