догхантерТретього квітня у Бориславі чоловік з рушниці стріляв у собаку поблизу адмінбудівлі Бориславського водоканалу

Працівники водоканалу зателефонували до зоозахисниці Наталі Петрицин, яка є керівником громадської організації

“Товариство захисту тварин” у Бориславі.

“Я одразу звернулась до волонтерів нашої організації та до ветеринарів. Один з лікарів, Тарас Білас, погодився допомогти. Собака була в жахливому стані, стікала кров’ю. Ми надали їй першу допомогу, “прокапали”. Лапа та грудна клітка прострелена дробью. Відвезли до лікаря в Дрогобич. Ми витягли шість куль. Та це ще не всі. Деякі залишились в тілі собаки. Витягти їх неможливо. Зробили рентген. На ньому їх видно. В собаки є шийний перелом. Дві з половиною години тривала операція. На даний час собака знаходиться в нас. Вона потребує постійного догляду, який ми їй і надаємо”, – розповіла пані Наталя для “Варто”.

Разом з очевидцями інциденту пані Наталя написала заяву в Бориславський відділ поліції.

Найменше, що загрожує чоловіку – це притягнення до адміністративної відповідальності. За законом України №5119-1 від 22 червня 2017 року знущання над тваринами тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза. Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею 299 Кримінального кодексу, винуватцю в залежності від наслідків (загибель тварини) загрожує обмеження позбавлення волі від шести місяців до 3 років.

Зоозахисниця навідалась до чоловіка, який за словами очевидців, стріляв в собаку. Жінка каже, що він поводився дуже агресивно, а на запитання чому зробив це, відповів, що його попросила господиня тварини.

Наразі цією справою займається поліція.

Сподіваємося, що Оскар одужає, а винуватець – понесе покарання за свій жорстокий вчинок.

Олена Юркевич