новини ЛьвоваСьогодні зранку учасники російсько-української війни і мешканці м.Винник і прилеглих населених пунктів провели інформаційний пікет під стінами Львівської облдержадміністрації

Як повідомляє кореспондент Leopolis.news, мешканці вийшли на спільну акцію протесту через дезінформування громадськості з питань будівництва цинкового заводу поблизу Винник, передає ДНК.

За словами учасників акції, місцевий магнат і власник віконного заводу «Екран» Зіновій Карпінський, ймовірно, «заплатив одному із загальноукраїнських телеканалів за наклеп на активних громадян задля незаконного будівництва цинкового заводу на межі з м.Винники, с.Лисиничі і с.Підбірці».

«Працівники програми «Замовні матеріали» «зліпили» чорнуху на багатотисячну громаду, в тому числі і на учасників війни, за те що вони вимагають від горе-інвестора Карпінського екологічні висновки і дозволи на шкідливе виробництво, називаючи їх рейдерами і злочинцями», – зазначив Максим Каменецький, голова УСУ АТО, який мешкає за 300 метрів від шкідливого виробництва.

Про надзвичайну шкідливість цинкового виробництва розповіла під час пікету професор хімії з медуніверситету Софія Кубрак.

«Віддаленими результатами цього токсичного виробництва є ракові захворювання», – підкреслила вона.

Виступаючі наголошували, що «розслідувачі цього телеканалу жодного разу не розповідали про кримінальні справи проти міського голови Львова стосовно «Афери століття», продажу за безцінь земель с. Рясне-Руська, Грибовицької трагедії і відмивання коштів на смітті».

Цілком зрозуміло, за словами пікетувальників, що такими замовними матеріалами цей телеканал не лише поповнює свій бюджет, але й відволікає увагу від справжніх загроз, зловживань і махінацій у нашій країні.

Учасники акції вимагають від керівництва держави і правоохоронних органів дати оцінку ЗМІ, які вводять в оману людей, ставлять під сумнів заслуги українських військових і захищають незаконні, екологічно небезпечні «інвестиції» в нашій державі, порушують журналістські стандарти.

В акції взяли участь близько 200 осіб.

Учасники пікету перекрили проїжджу частину біля адмінбудівлі облдержадміністрації. На прохання пікетувальників їх представники були запрошені на апаратну нараду до голови ЛОДА, де вони виклали свою позицію. Її озвучив голова ГО «Українська спілка учасників АТО» Максим Каменецький.

Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський зазначив, що створена відповідна комісія, яка має подати висновки щодо подальшої долі заводу.