квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

І кожен фініш – це по суті старт

Всі статті автора

Цитата з твору Ліни Костенко, яку ми вказали нижче цього короткого репортажу, стала лейтмотивом привітального слова отця Василя Нестера, отця-вікарія парафії святого Миколая у Трускавці, на святі Останнього Дзвоника, який проходив сьогодні, 30 травня. Через дощову погоду другий рік поспіль свято Останнього Дзвоника НВК «СЗШ №2-гімназія» відбувається у великій залі ДЮСК «Спортовець». Та це жодним чином не применшує важливості цієї урочистої події, завершальної крапки у навчальному році, а для декого – і в шкільному житті загалом.

Не сидіти за зомбо-планшетами, телефонами чи ноутбуками, а радіти реальному життю, жити його повнотою, вдосконалювати себе морально та духовно закликав учнів о. Василь Нестер. У нелегкий для України час діти, батьки, вчителі та всі присутні сотворили молитву за наших співгромадян на Сході та Півдні України, де ллється кров, гримлять постріли, вмирають дорослі та діти, йде жорстока кровопролитна війна, спровокована агентами Кремля та посіпаками-зрадниками. Та щира віра допоможе здолати слуг диявола і відновити мир та спокій, цілісність та міць нашої неньки-України. Молоде покоління, яке народилося у вільній державі, не дозволить накидати собі ярмо на шию, скине пута облудної пропаганди та зради, зможе стати кращими, ніж ми, старші, на чому наголошував хтось із виступаючих. І приємно, що саме щира молитва до Господа започаткувала це дійство, яке було дійсно прекрасним, феєричним, пам’ятним.

Свято з нагоди закінчення 2013-2014 навчального року зібрало не тільки всіх учнів школи, але й багатьох батьків, які стараються в цей нелегкий час підтримати навчальний заклад, допомогти хто чим може. Від їхнього імені привітав випускників голова батьківської ради школи-гімназії, депутат ТМР Андрій Кульчинський. Присутніми були на святі і представники міської влади та освітянського керівництва. Міський голова Трускавця зокрема наголосив на тому, що живемо у складному, але водночас цікавому часі і перед випускниками відкриваються широкі можливості. Грамоти та подяки кращим вчителям та учням вручив начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак. Про величність свята та своєрідну двоякість почуттів у сьогоднішній день сказав директор школи-гімназії Роман Гудзеляк, вручивши подяки достойним учням та класам. Так, зокрема кращим класом у цьому навчальному році визнано випускний 11-А.

Діти також підготували різноманітні цікаві пісенні, літературні та театралізовані композиції. Та, напевно, найкращими були все ж виступи випускників, для яких ця зустріч з іншими дітьми на святі Останнього Дзвоника в якості учнів – остання. Цього року структура навчального року складена таким чином, що вже всі екзамени випускниками складено, навчання завершено повністю і завтра на них чекає свято дещо іншого ґатунку, у суто камеральній, своїй атмосфері – Його Величність Випускний Вечір.

Тож побажаємо всім випускникам трускавецьких шкіл, як і всіх українських шкіл загалом, мирного неба над головою, доброї долі, щастя та здоров`я і успіхів на наступному життєвому етапі. Перехід до фактично дорослого життя потребує не тільки підтримки батьків та близьких, але і Божого благословення, щоб дорога, обрана нашими випускниками, була доброю та правильною, щоб їх на цій дорозі супроводжував успіх. Щасти вам, випускники! Кожен фініш – це по суті старт. Зробивши фініш у шкільному житті, ви стартуєте на новому шляху. Нехай все у вас буде гаразд!

І все на світі треба пережити,

І кожен фініш – це, по суті, старт,

І наперед не треба ворожити,

І за минулим плакати не варт.

Тож веселімось, людоньки, на людях,

Хай меле млин свою одвічну дерть.

Застряло серце, мов осколок в грудях,

Нічого, все це вилікує смерть.

Хай буде все небачене побачено,

Хай буде все пробачене пробачено,

Хай буде вік прожито, як належить,

На жаль, від нас нічого не залежить…

А треба жити. Якось треба жити.

Це зветься досвід, витримка і гарт.

І наперед не треба ворожити,

І за минулим плакати не варт.

Отак як є. А може бути й гірше,

А може бути зовсім, зовсім зле.

А поки розум од біди не згірк ще, –

Не будь рабом і смійся як Рабле!..

Ліна Костенко, «Пісенька з варіаціями»

Володимир Ключак

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.