обмін СавченкоЗа словами адвоката Віктора Бута і Костянтина Ярошенка Олексія Тарасова, щодо обміну російських громадян Віктора Бута і Костянтина Ярошенка на українську льотчицю Надію Савченко «ведуться дії»

«Ймовірність обміну є, і вона вище нуля. У цьому напрямі ведуться певні дії», — уточнив він. При цьому, підкреслив Тарасов, він не може розголошувати, які саме переговори йдуть. Правда, додав він, подібне рішення може бути прийнято на рівні керівництва держав».

У розмові з «Інтерфаксом» адвокат зазначив, що такий обмін був би в інтересах всіх сторін.

Він нагадав, що і Бут, і Ярошенко відбули третину своїх термінів: Бут перебуває в американській в’язниці дев’ятий рік, а Ярошенко — шостий. Адвокат додав, що у справах обох росіян в даний час йдуть апеляційні процеси.

«Є ймовірність, що в ході апеляційного процесу вироки будуть змінені, і вони вийдуть на свободу без будь-якого обміну», — сказав Тарасов.

Раніше «Інтерфакс» писав з посиланням на джерела про можливий обмін Савченко на Бута і Ярошенко. «Російська сторона запропонувала список своїх співгромадян, в обмін на видачу яких готова звільнити колишню українську військовослужбовицю», — стверджує джерело.

Пізніше прес-секретар посольства США в Росії Вільям Стівенс спростував цю інформацію. «Ні, ми не розглядаємо таку можливість», — заявив він.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не мають інформації про можливість такого обміну.

У свою чергу, російський журналіст і письменник Олег Кашин в ефірі RFI, коментуючи новину про можливий обмін української льотчиці Надії Савченко на двох засуджених у США росіян Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, зазначив, що «зараз вже важко сказати, що цього обміну не буде ніколи, тому що інциденти були різні з радянських часів і міняти на людей з третіх країн теж доводилося».

«Савченко — фігура резонансна, і багато за нею стежать, тому в принципі, я не став би скидати з рахунків можливість такого обміну, — вважає Він. — Логічно було б, звичайно, міняти її на Александрова і Єрофєєва, які знаходяться в тій же ситуації, що і вона, оскільки вона теж не була чинним військовослужбовцем, вона була у відпустці, а про Александрова і Ерофеєва Росія каже, що вони звільнилися з армії, перш ніж поїхати в Україну».

На думку Кашина, це «дивне розташування пріоритетів», коли Росія, «судячи з усього, не дуже активно бореться за повернення двох своїх військових, а за Бута дійсно вписується вже багато років і досить активно».

«Тут як раз викликає питання байдужість Росії до Александрова і Єрофеєва», — резюмував він.