батько-герой в селі ОстрицяЗа неофіційною статистикою, у країні є близько десяти мільйонів батьнів-чоловіків різного віку

І, що цікаво, їх приблизно на 7 відсотків менше, аніж матерів. Святкування Дня батька в нашій країні наразі не запроваджено на державному рівні. А тому почесті чоловікам-татам ми віддаємо неофіційно. Долучайтесь, піднімайте чарку за батька!
Про те, якими є нинішні татусі в Україні, спілкуємося з Олександром Марченком, президентом громадської організації “Міжнародний центр батьківства”.

Що відомо з історії святкування Дня батька?

— Уперше це свято запровадили у Сполучених Штатах Америки 1910 року. Ідея належала звичайній американці Сонорі Смарт-Додд. Вона хотіла висловити свою повагу та любов до рідного батька, який самотужки виховав шістьох дітей після смерті дружини. У 1966 році американці почали відзначати свято на офіційному рівні. А з часом до такої ініціативи стали долучатися дедалі більше країн.

Як святкують татусі в Україні?

— На жаль, у нашій країні День батька на державному рівні й досі невизнаний. Хоча наказ проекту лежить на столі Президента вже давно.

А скільки нині в нашій країні татусів?

— За статистикою, в Україні є близько 20 мільйонів осіб чоловічої статі. З них — приблизно 10 мільйонів батьків різного віку. Тих, хто виховує неповнолітніх дітей, — близько 7 мільйонів.

Багато таких, які є біологічним татом для дитини, але не законним, тобто своє батьківство визнавати не хоче. А от, наприклад, на Буковині, в селі Остриця, живе родина Намені, в якій 21 дитина. Всі діти, згідно з документами, — рідні чоловікові Яношу. Це — батько-герой!

Уляна ВІТЮК