14 липня у Дрогобичі відбудеться масове скорботне дійство – поховання 78 останків жертв НКВС, які знайшли у саду, поблизу Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській».
З цього приводу у вівторок, 22 червня, у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання організаційного комітету під головуванням міського голови Тараса Кучми. Участь у засіданні також взяли заступник міського голови Андрій Ковч, депутат обласної ради та керівник меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета, депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний, отці Іван Паньків та Ігор Пулик, керівники структурних підрозділів виконкому ДМР, представники громадських об’єднань міста.
Насамперед учасники засідання погодили, що скорботне дійство відбудеться 14 липня о 15 годині. Домовини з останками жертв НКВС нестимуть від монастиря Святих Апостолі Петра і Павла до площі Ринок, де відбудеться екуменічна молитва. Далі процесія рушить до Поля Скорботи, де відбудеться чин поховання.
Оскільки домовини, які мають розмір 1м на 40 см нестимуть на руках, на оргкомітеті було запропоновано звернутися до представників громадських об’єднань, військових та нацгвардійців. Також керівництво міста звернулося до керівництва області з проханням залучити військових та оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Під час засідання Святослав Шеремета наголосив, що КП «Доля» займається пошуком останків довгий період часу. Оскільки у Дрогобичі віднайдено 78 останків, то дійство, яке заплановане на 14 липня, можна вважати всеукраїнського масштабу, а не локальним.
Мирон Бучацький, який на початку 90-років минулого століття займався пошуком та похованням 486 останків, віднайдених на території сучасного Меморіалу «Тюрма на Стрийській», наголосив на актуальності трансляції фільму про тодішні події.
У підсумку засідання міський голова Тарас Кучма подякував учасникам за плідну роботу та звернувся до духовенства з проханням погодити формат проведення екуменічної молитви під час заходу.
Також до 14 липня буде проведено низку прес-конференцій за участі очевидців та учасників подій 1990-1991 років, фахівців, які займалися теперішніми розкопками, представників духовенства.