Для спорудження пам’ятника визначено ділянку на вулиці Шевченка в районі будинку №12 в м. Бориславі
Вчора, 13 квітня, відбулось перше засідання комісії з визначення кращої концептуальної пропозиції спорудження пам’ятника Йогану Зегу в м. Бориславі в межах виконання проекту „Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі і України” за Програмою Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020″.
Перший етап конкурсу передбачав перевірку конкурсною комісією відповідності поданих проектів умовам Конкурсу і вибір кращих пропозицій для участі в другому турі.
Міський голова привітав присутніх, коротко розповів про пророблену роботу для реалізації проекту та зазначив “Сьогодні ми зібрались, щоб дати оцінку поданим пропозиціям щодо спорудження пам’ятника відомому бориславцю, досліднику бориславської нафти, засновником і власником патенту технології її рафінування (розділення на фракції). Всі ідеї є безумовно гарними, в кожній є щось особливе, оригінальне, притаманне саме нашому місту. Та все ж ми повинні обрати кращу концепцію, якою будемо пишатись”.
Загалом на конкурс було подано 4 проекти, які представив головний архітектор міста Тарас Баумкетнер. Він детальніше розповів про умови, мету конкурсу та деталізував ці пропозиції, зачитавши пояснювальні записки по кожній з них.
Лев Попель як автор проекту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі і України» розповів про вимоги до концептуальних пропозицій та зазначив: «На жаль, ми дещо обмежені умовами, які прописані в проекті, затвердженому технічним секретаріатом, тому висота пам’ятника не може перевищувати 1,5 метри».
Надалі відбулося колективне обговорення щодо об’єднання декількох композиційних елементів з різних поданих пропозицій та можливість коригування композиції. Також було запропоновано в майбутньому створити менші скульптури (подарункові) на основі одного з варіантів.
Концептуальні пропозиції під номером 042021-2 та 042021-4 були відхилені у зв’язку із невідповідністю вимогам конкурсу (висота композиції). Проекти № 042021-1 та № 042021-3 – затверджено. До проекту під номером 042021-3 членами комісії запропоновано внести доповнення, додавши табличку-патент, змінивши форму гасової лампи та доповнивши скульптуру елементом підсвітки.
Отож, надалі автори відібраних проектів повинні представити готові моделі пам’ятників та візуалізацію об’єкту. Впродовж тижня після цього міні-скульптури будуть експонуватись в приміщенні Бориславської міської ради.
Остаточне ухвалення рішення про переможця Конкурсу здійснюватиметься на другому засіданні конкурсної комісії.