Чому дрогобицькі тарифи на воду для Трускавця не справедливі
Про це на щотижневій нараді повідомив генеральний директор ТЗОВ «Трускавецький водоканал» В. Возняк. На думку Володимира Франковича нові тарифи для Дрогобицького водоканалу були введені НКРЕ як пілотний проект, при цьому трускавецький водоканал був віднесений до категорії абонентів-споживачів дрогобицького водоканалу.
Це не правильно і не справедливо. Чому? Тому що дрогобицький водоканал всі свої затрати перекинув на плечі трускавчан. Єдиний тариф, який нині встановлено в Дрогобичі, становить 7,80 грн. для звичайного споживача міст Дрогобича і Стебника. Якщо при цьому тарифи для місцевого населення піднялися на 3%, а для інших споживачів знизились на 36%, то для трускавецьких споживачів тариф зросте у 2,5-3 рази. І це при тому, що Трускавець є найбільшим споживачем води серед абонентів Дрогобицького водоканалу. Місто-курорт споживає 3,6 млн. кубів води на рік, а цілий дрогобицький водоканал реалізовує всього 6,6 млн. кубів води. На долю Трускавця перепадає 55% реалізованої Дрогобичем води. Оскільки Трускавецький водоканал не є кінцевим споживачем води, а проміжним, тому такі тарифи є неприйнятні.
Аби добитись справедливості Трускавецький водоканал звернувся з позовом до суду, з листом до Міністерства житло-комунального господарства України, в НКРЕ, в Антимонопольний комітет. Володимир Возняк вважає, що дрогобичани несправедливо порахували затрати на подачу води до Трускавця. Як відомо місто-курорт отримує воду з резервуарів Гірнянського водозабору, що знаходяться в с. Доброгостів. Затрати на подачу води з цих резервуарів є набагато менші, ніж затрати на подачу води до Дрогобича, а тим більше розподіл цієї води до абонентів Дрогобича і Стебника. Крім того Дрогобич покладає на Трускавецьких споживачів води свої витрати по утриманню водозабору в с.Уріж та доставці води з нього до Дрогобича.
Як відомо Трускавець не користується водою з цього водозабору і звичайно витрати на його утримання та доставку води до Дрогобича нести не повинен. Таким чином тарифи для трускавчан мали би бути набагато нижчі від встановлених у Дрогобичі. Міський голова Руслан Козир піднімав проблему драконівських дрогобицьких тарифів для Трускавця перед віце-прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. На думку міського голови ці тарифи мають бути відмінені. Крім того Руслан Козир висловив переконання, що водозабір Гірне, який будувався за часів Радянського Союзу для Трускавця і який колишні керівники міста без погодження з громадою Трускавця віддали на обслуговування Дрогобичу, має бути повернутий Трускавцю. Дрогобич має ще один водозабір в с. Уріж. Вирішення питання водопостачання наших міст таким чином, на думку очільника міста-курорту, було би справедливим.