Створено Центр медико-психологічної реабілітації постраждалим в зоні АТО задля чого з ліжкового фонду Клініки виділено 40 ліжок
Повідомляємо Вас, що на базі Клініки ДУ «Інститут медицини праці НАМН» згідно Угоди про співпрацю між Міністерством оборони, Прикордонною службою, СБ України та Інститутами Академії медичних наук України у жовтні 2014 року створено Центр медико-психологічної реабілітації постраждалим в зоні АТО.
Із самого початку роботи і до тепер в Центрі проходять реабілітацію пацієнти з різних регіонів України: Херсонська, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Київська, Житомирська, Чернігівська та з інших областей.
Патологія, з якою пацієнти спрямовуються до Центру це – стани після гострої реакції на стрес з різноманітними синдромами: інсомнічним, антено-депресивним, тривожно-депресивним, тощо; посттравматичний стресовий розлад, проявами якого є часткова або повна соціальна дезадаптація, нестійкість психіки (розгубленість, негативізм, суїцидальні думки, нервові зриви, прояви жорстокості), втома, апатія, порушення сну, пам’яті, шлунково-кишкові, урологічні та сексуальні розлади, професійні та соціальні конфлікти; стани після закритих черепно-мозгових травм: струс головного мозку, акубаротравми, мінно-вибухові травми, тощо.
У Центрі надається високоспеціалізована медична допомога фахівцями вищої та першої категорії, докторами та кандидатами медичних наук за спеціальностями: неврологія, терапія, психотерапія, медична психологія, дерматологія, офтальмологія, отоларингологія, стоматологія, алергологія, пульмонологія, кардіологія. Широко долучається консультативна допомога інших установ системи НАМН.
Згідно з угодою про співпрацю, 20 провідних співробітників Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН: психологи, психотерапевти, які мають досвід роботи з військовою травмою, надають психологічну допомогу із застосуванням методів: КПТ-терапія, ДПДТ, психодрама, символ драма, гештальттерапія, арт-терапія, бодінаміка, біосугестивна терапія тощо. Робота проходить індивідуально та групами.
На базі Клініки запроваджено багаторівневий комплексний підхід до лікування військової психотравми із застосуванням медико-психологічних, психотерапевтичних, медикаментозних і немедикаментозних методів.
Також у Центрі запроваджено застосування сучасного унікального обладнання за методикою «ТОМАТІВ» (нейрон-сенсорна стимуляція) для корекції тривожних, депресивних станів, розладів сну, підвищення пластичності роботи головного мозку тощо.
Уже понад рік Центр долучає до роботи з бійцями спеціалістів з каністерапії (лікування за допомогою собак).
Співпраця з громадською організацією дає можливість тим, хто перебуває в Центрі відвідувати концерти, театри, різноманітні соціальні, спортивні заходи, майстер класи арттерапії, прослуховувати лекції з профорієнтації, спілкуватися з побратимами, які проходили реабілітацію раніше.
За час існування Центру проліковано понад 700 осіб. Набутий досвід медико-психологічної реабілітації, комплексний підхід та потужна клінічна база забезпечує позитивні результати лікування та відновлення стану психічного здоров’я учасників АТО.
Допомога з психологічної реабілітації у Центрі також надається членам родин учасників АТО (батькам, дружинам), а також волонтерам.
Для того, щоб потрапити до Центру на реабілітаційний курс необхідно мати:
посвідчення учасника бойових дій та військовий квиток;
направлення до Центру: дійсним військовослужбовцям – від керівництва або медичного відділу військового підрозділу, демобілізованим, членам родин, волонтерам – від лікаря за місцем проживання або реєстрації.
Центр знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 75, тел. 044 289 65 30, координатор центру Возніцина Ксенія, тел.: 0503258266.