У державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбулася нарада працівників музею міста-курорту Трускавця та літературно-меморіального музею Івана Франка щодо започаткування нових наукових і туристичних проектів
Одними із ключових моментів партнерського договору стали дослідження і популяризації культури Дрогобиччини та спадщини Івана Франка. Про це повідомляє ДНК з посиланням на працівників музею.
За словами директора ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдана Лазорака, традиція приватних, наукових чи туристичних мандрівок до Трускавця чи Нагуєвич є практично не вивченою. Відтак, обом інституціям цікавою буде програма дослідження витоків цих мандрівок Дрогобиччиною.
Відомо, що Трускавець і Нагуєвичі у 1790 році відвідав французький дослідник та професор Львівського університету Бальтазар Гакет, який вивчав природні джерела лікувальних вод, нафти та солі, – зазначив Б. Лазорак. – У 1892 р. під час укладання масштабного туристичного путівника для відвідувачів маршруту Тарнов-Перемишль-Дрогобич-Борислав важливе місце посідала реклама туристичних мандрівок. Наприклад, автор одного із томів цього проекту Освальд Обоґі опублікував обширну туристичну довідку про Дрогобичину, а також докладні описи вигідних маршрутів для мандрівника. Наприклад, зазначалося, що ціна проїзду двокінним фіакром із Дрогобича до Трускавця коштувала від 3 до 6 корон, а однокінним – від 2 корон 40 галлерів до 3 корон.
«Вивчення цих давніх маршрутів може стати цікавим матеріалом для відродження туристичних мандрівок фіакром «Із Трускавця у Нагуєвичі» і навпаки, як це часто практикує курорт у сусідній Криниці Республіки Польща», – зауважив директор заповідника.