Виглядає на те, що крига скресла — трускавецькі депутати готові обирати між піаром на своїх округах та пріоритетними проблема міста
Допоки грім не гряне, чиновник – не схаменеться! Надзвичайна подія, яка мала місце два тижні тому у курортному парку, коли за кілька метрів до бювету мінеральних вод розлилося озеро, привернула увагу трускавецьких депутатів до вкрай занедбаного стану, у якому перебуває зелена оаза курорту.
Вже вдруге на спільному засідання комісій з бюджету та житлово-комунального господарства народні обранці намагалися знайти відповіді на хрестоматійні запитання «Хто винен?» та «Що робити?». Спочатку за традицією взялися шукати винних – Мирослав Мицько, голова комісії з ЖКГ почав «наїжджати» на дендролога «Парку курортного» Уляну Дем’якіну. «Ви чому не кронуєте дерева у парку і не ліквідовуєте сухостій», — грізно гримав депутат, — хіба не розумієте, що відповідатимете, якщо дерево впаде на людей?».
Однак жінка легко відбила спробу наступу, давши зрозуміти, що це, насамперед, відповідальність депутатів: «А чому міська рада не виділяє фінансування для цих робіт? Маєте уявлення, що означає зрізати багаторічне дерево, викорчувати коріння й вивезти його з території парку? У підприємства сьогодні для проведення таких робіт відсутній ресурс: фінансовий і людський. Охочих працювати на 2,5 ти. грн. окладу – не знаходиться!»
— А чому у вас такі малі зарплати?» — здивувалася секретар ради Наталія Пономаренко. Виглядало так, що міська влада абсолютна не знається у проблемах підприємства, на яке поклала обов’язок доглядати за благоустроєм не лише у парку, а й у всьому місті. Більше того — вперше про них чує.
Як результат – на наступне засідання вирішено запросити керівника «Парку курортного» Назара Веретка. А Уляна Дем’якіна має підготувати перелік дерев, які потрібно зрізати, та порахувати, у яку суму коштів це обійдеться міському бюджету.
Наступним доповідачем був інженер «Трускавецького водоканалу» Михайло Пушак. Він підтвердив інформацію, яка прозвучала на попередньому засіданні: територія у курортному паку біля «Едварду» є найбільш проблемною, оскільки каналізаційний колектор діаметром 1000 м , який пролягає від «Броніслави», тут з’єднує труба у 400 м, а далі знову йде «тисячка». Цей відрізок потрібно терміново замінити.
Як і минулого разу, найконструктивнішими у своїх пропозиціях, були депутати Роман Бучкович та Андрій Остапчук. Вони говорили про необхідність виділення бюджетних коштів для проведення цих робіт. Андрій Остапчук також наголосив, що потрібно одразу передбачити й замощення ділянки після заміни труб. А необхідні кошти скерувати під час сесійного засідання, яке має відбутися у липні, де будуть вноситися зміни до видатків міського бюджету. Скільки саме – начальник міського управління ЖКГ і Б Сергій Максимич повинен повідомити наступного разу, окресливши відрізок робіт відповідно до проектно-кошторисної документації реконструкції парку.
Колегу підтримали депутати Віра Сазонова, Юрій Яворський, Зоряна Домбровська. Звучали пропозиції: максимально акумулювати для реконструкції парку кошти, скерувавши для цього видатки, заплановані, скажімо, для встановлення скульптур й оплати виступу на святкуванні Дня міста Тіни Кароль. А Андрій Остапчук озвучив взагалі революційну пропозицію – закликав депутатів переглянути фінансування робіт на своїх округах і якщо вони не термінові, то виділені для цього фінанси, також використати на відновлення парку. Присутні на засіданні дійшли згоди, що докладніше цю пропозицію варто обговорити на одному з засідань.
Виглядає на те, що крига скресла — трускавецькі депутати готові обирати між піаром на своїх округах та пріоритетними проблема міста. Зрозуміло, що заміна каналізаційних труб у парку принесе менше політичних дивідендів, аніж ремонт під’їзду чи встановлення лавок біля багатоповерхівок. Однак, якщо не взятися за виконання цих робіт – то можна втратити привабливість Трускавця, як курорту.
Нагадаємо, що проектно-кошторисна документація реконструкції курортного парку на майже 45 млн. грн. була розроблена торік. Нею передбачені масштабні роботи – заміна побутової та дощової каналізацій, очистка русла існуючих діючих потічків, дна і відкосів існуючих водойм. Також заплановане розбирання існуючого дорожнього покриття на майдані Незалежності, по бульвару Ю. Дрогобича, на вул. Шевченка і вул. Річки та його відновлення, встановлення нового освітлення парку, заміна покриття доріжок, головної алеї з облаштуванням водовідводу, озелення та інше.
Переможцем конкурсу, оголошеного міським управлінням ЖКГ і Б, є ТОВ «Хосаро» зі Львова, з яким підписано договір на реконструкцію міського парку. Роботи з триватимуть до 2021 року. Торік з огляду на мізерне фінансування – 1 млн. 300 тис. грн., з яких – лише 500 тис. грн. виділило місто — частково замінили колектор біля «Броніслави» й розпочали реконструкцію сходів. Що буде виконано у парку цього року — залежить від депутатів міськради, які ухвалюють рішення стосовно напрямків та обсягів фінансування з бюджету Трускавця.
Джерело: Джерела Трускавця