Чи повторить місто-курорт долю Львова?
У Вікіпедії вислів «сміттєвий колапс» навіть має своє визначення – серія інцидентів в Україні, починаючи з літа 2016 року, викликаних неспроможністю місцевих органів влади вирішувати проблеми зі зберіганням та переробкою сміття.
Добре, коли все добре, але вже сьогодні, для міста-курорту Трускавця, як «Дамоклів меч», зависла загроза сміттєвого колапсу.
У Трускавці вивезенням сміття займається підприємство «ДВ-Екосвіт», яке ще минулого року виграло конкурс і заключило угоду з «Ком-Еко Борислав» про захоронення ТПВ на бориславському полігоні. Якщо згадати обставини цього конкурсу, то варто сказати, що інші учасники тендеру, зокрема ТзОВ «Комунальник» (підприємство зі Стрия) пропонували нижчу ціну на послуги і возили б трускавецьке сміття на стрийський полігон. Але, незважаючи ні на що, конкурсна комісія на чолі з заступником міського голови Трускавця Балицьким чомусь віддали превагу саме львівській фірмі «ДВ-Екосвіт».
Тепер, результат цього конкурсу може зіграти з Трускавцем свій злий жарт. І тут напрошується народна приказка: «Якби знав, де впаду, то сіно б постелив».
Справа в тому, що вже 10-тий день громада міста Борислава тримає блокаду сміттєзвалища. 30 березня відбулася сесія Бориславської міської ради на якій депутати заборонили приймати відходи з інших населених пунктів. Зокрема з 1 травня має бути припинено приймання відходів з Трускавця.
Гру з каруселями сміттєвозів, яку затіяли «Садовий-Синютка» закінчено. Львівського сміття у Бориславі більше не буде. Міський голова Борислава Ігор Яворський і депутатський корпус довго балансували між «Садовий-Синютка» та громадою свого міста, але в результаті громадський рух Борислава переміг. Міський голова Борислава сказав на прес-конференції, що більше не хоче виглядати в очах своєї громади зрадником.
Зі слів деяких депутатів Бориславської міської ради заборона ввезення трускавецького сміття була необхідною, оскільки під виглядом сміття із Трускавця завозилось львівське сміття. Тому, аби унеможливити в подальшому потрапляння львівського сміття на бориславський полігон, заборона поширилась і на місто Трускавець.
На інформацію про те, що Борислав більше не буде приймати ТПВ із Трускавця відреагував заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький у соціальній мережі фейсбук. Він написав, що ДВ ЕКО СВІТ має 7 днів щоби надати інформацію про місце захоронення ТПВ, в іншому випадку будуть вжиті другі заходи.