У Трускавці, в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» завершився Всеармійський конкурс серед військовослужбовців медичної служби «Берегиня в погонах»
Два дні тривали конкурсні прослуховування, а професійне журі на чолі з головним редактором газети «Народна армія» Романом Драпаком мало непросте завдання – обрати кращу з кращих берегинь в погонах.
Перший день змагань був доволі насиченим – берегині демонстрували знання та вміння професійної
та фізичної підготовки (тести з тактичної медицини, медицини невідкладних станів та організації медичного забезпечення, віджимання та плавання на дистанцію 25 метрів). Непросто було визначити і кращих в творчому конкурсі, адже до Трускавця з різних куточків України приїхали справжні таланти. Так, для прикладу, старший оператор терапевтичного відділення 450 військового госпіталю, старший лейтенант медичної служби Світлана Скорозінська не тільки пише вірші сама, але ще й професійно їх декламує. Навіть своє представлення дівчина створила у віршованій формі, розповівши поетично про своє життя, свою роботу та свої мрії.
Натомість старший ординатор відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії 385 військового госпіталю, старший лейтенант медичної служби Катерина Денисюк своїм віршем про вбитого воїна витиснула скупі чоловічі сльози навіть у членів журі. Бо хіба можна було спокійно слухати діалог матері з мертвим сином, який раніше писав, що йому не холодно і все гаразд, що він приїде додому… І ось приїхав, у труні, холодний, із запалим животом. Але мама не зважає на зауваження людей, що вона не при своєму розумі, бо спілкується з мертвим сином, і каже – який же ж він мертвий? «Мій син – герой, герої не вмирають!» – завершення вірша у виконанні Катерини Денисюк збирає море оплесків…
Організатором конкурсу «Берегиня в погонах» є Міністерство оборони України, військово-медичний департамент МОУ, Головне управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, газета «Народна армія» та ЦМРСЛ «Трускавецький». Головний офіційний партнер конкурсу – Асоціація стоматологів силових структур, офіційний партнер нагородження – виробник сувенірно-нагородної продукції «Гарант і партнери», офіційні партнери конкурсу – Всеукраїнська фармацевтична палата України, Національна медична палата України, торгові марки «Апельсин» та «Colgate». Всім їм щиро дякують ведучі дійства за хорошу організацію, за можливість приїхати в прекрасну місцину, на курорт Трускавець.
— Я дякую за можливість відвідати таке чудове місто, – каже учасниця конкурсу, солдат Наталія Черненко-Лебедєва, старша операційна сестра Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ». Її сусідка, солдат Іванна Поліщук, медсестра приймального відділення 498 військового госпіталю, повністю поділяє цю думку.
Одна за одною виходять дівчата на символічну сцену їдальні санаторію, розповідаючи про себе та відповідаючи на запитання, підготовлені для них журі. Запитання такі прості, жіночі – про що мрієте, як би ви витратили мільйон, який ідеал сучасної жінки ХХІ століття, як проводите свій вільний час. Відповіді теж прості та щирі – ідеалом є мама, мільйон варто витратити на себе, на свою освіту, а вільний час відводять дівчата для активного відпочинку (лижі, гірські походи), для літератури, спілкування з друзями.
На Сході – війна, і вони, ці красиві дівчата в військовій формі, бачили її не по телевізору і знають про неї не з чуток. Їм доводилося витягувати наших поранених бійців під ворожими обстрілами, доводилося бачити не одну смерть і тамувати сльози, коли нема можливості допомогти, нема можливості полегшити страждання передсмертної агонії.
Вони – не двометрові ляльки, не моделі з порожніми очима, каже ведуча конкурсу представлення та гала-концерту переможців Галина Бучкович (завклубом військового санаторію). Вони – берегині в прямому і переносному значенні цього слова.
Працівниці медичної служби пам’ятатимуть 8 березня 2017 року як особливе свято. Не тому, що це жіночий день, а тому, що вони відчули увагу військового керівництва, мали можливість відійти від буденних справ хоча б на два дні, побувати на курорті, в ЦМРСЛ «Трускавецький», позмагатися, хто з них кращий, розумніший, сильніший, спритніший.
Отже, «Міс Берегинею в погонах» журі визначило молодшого сержанта Олену Крамаревську, фельдшера роти вогневої підтримки батальйону морської піхоти 36 окремої бригади морської піхоти.
Першою віце-міс стала старшина Ольга Бабкіна, головна медсестра медичної частини Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону. Бронзу в конкурсі здобуло троє дівчат – Валентина Сторчак (старший солдат, фельдшер гаубично-самохідного дивізіону 95 окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ), Мар`яна Горнік (старший солдат, медична сестра відділення психоневрологічної реабілітації 1445 військового госпіталю) та Ілона Сутула (лейтенант медичної служби, слухач факультету підготовки військових лікарів Української військово-медичної академії).
«Міс глядацьких симпатій» стала Уляна Березницька, «Міс Спортивна досконалість» – вже згадувана нами солдат Наталія Черненко-Лебедєва, «Міс Професійна досконалість» – Ольга Божицька, «Міс Творчість» – Алла Попкова, «Міс Фото» – Аліна Стеценко, «Міс Оригінальність» – Наталія Розвадовська, «Міс Грація» – Катерина Кисельова, «Міс Чарівність» – Світлана Зварич, «Міс Сяюча Посмішка» (не забуваймо про головного офіційного партнера конкурсу, Асоціацію стоматологів силових структур) – Ірина Мелещенко.
Редакція «Трускавецького вісника» щиро вітає всіх лауреаток та учасниць Всеармійського конкурсу «Берегиня в погонах» і бажає швидкого завершення війни та звичайного жіночого щастя. А воно просте – бути берегинею сімейного вогнища, народжувати та виховувати синів та дочок, відважних захисників Батьківщини та її нових берегинь…
Володимир Ключак
А що це за «берегину»? Хоч знаєте вдмінки? Може, все ж «берегиню»?