Спочатку зробимо невеличкий екскурс у «країну грошей». Це, щоб затим читач зміг дочитати цей допис до кінця. Отже про оті папірці із портерами мертвих діячів та з державними символіками. Банкноту із найбільшим номіналом 3 липня 1946 року ввели угорці. Банк Угорщини надрукував свої національні пенге у 1 мільярд трильйонів! На «чорному» континенті теж вирішили подивувати світ, правда, через гіперінфляцію. У Зімбабве 2000 року були у вжитку купюри вартістю… 100 трильйонів місцевих доларів.
2016-го року у сусідній Білорусі теж почали в крамницях розраховуватися мільйонами, позаяк найбільшою купюрою стали 200 тисяч карбованців. До речі, ми з тобою, шановний читач, теж у 1991—1996 роках були «мільйонерами», бо розплачувалися купонокарбованцями номіналом до 1 мільйону. Сьогодні найбільш платіжоспроможною купюрою є банкнота вартістю в $10000. Її виведено із обігу, однак декілька банкнот, що збереглися, вважаються дійсними.
А ось декілька штрихів про безцінний досвід нашого «старшого брата», теперішнього кривавого агресора. Під час громадянської війни у Росії випустили понад 3000 найрізноманітніших банкнот. Гроші друкували всі, хто тільки мав фарбу та папір! Генерал Юденич надрукуавав на своїх грошах портрет царя Миколи; Денікін, маючи «блат за бугром» використовував друкарню британців. Всіх переплюнув атаман Авалов: він взагалі гроші надрукував німецькою мовою та ще й з тевтонськими хрестами. Ними він дурив своїх дагестанських найманців, які й так не мали жодного поняття у грошах. Як тепер би сказали наші політики «розвів, мов кошенят». Гроші «Узум Хаджі», через брак паперу, друкували просто на пролінованих сторінках з учнівських зошитів. Приєдналася до грошової вакханалії й тогочасна українська «еліта». А так як у тій «еліті» кожен другий був шахраєм, то купюру в 50 гривень підписували майже двадцять чиновників!. І, нарешті, фішка, — обов’язково мав на банкноті підписатися той, хто нею розплачувався! Знай наших!
Тепер перейдемо до предметної розмови. Нещодавно президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про нагородження Владіміра Путіна премією імені Уго Чавеса. Ось що сказав президент із єврейським корінням « Я захоплююся Владіміром Путіним, думаю, що він- всесвітній посланець миру. Це лідер з великим стратегічним баченням світу, з великою любов’ю до історії». Свою промову пан Мадуро виголосив наприкінці 2016 року у посольстві Венесуели в Москві. Намір про власну премію миру Ніколас Мадуро озвучив ще в жовтні минулого року. Але що «погнало» ініціатора «миротворчості» із теплої острівної Венесуели до заметеної снігами Москви?
Справа в тім, що через бездарне правління того заокеанського «миротворця» Венесуела переживає сьогодні страшну кризу. Лише курс національної валюти за три місяці впав на 75%, а тому МВФ за підсумками 2016 року прогнозує в країні гіперінфляцію в 475%. Парламент Венесуели прийняв постанову про те, що президент Мадуро має покинути свій пост. Але Генпрокурор цю постанову заблокував… Не дивлячись на те, що понад рік у країні страшний дефіцит ліків, їжі, товарів першої необхідності. Після падіння цін на нафту ( розумієте, чому Путін став рідним цьому діячеві?,- О.М.), 700% інфляції, Мадуро заявив, що це «провокації наших ворогів», і «якщо у наших крамницях гроші не рахують, а зважують, то це США створюють ілюзію, що у нас проблеми». Як тобі такі екзерсиси, мій шановний читачу?
А тепер до екзерсисів «наших рідних» посадовців. За роки після введення гривні вона подешевшала на 80%(!!!). Це означає, що стогривневу купюру тепер можна прирівняти до двадцятигривневої. А 500-гривневу, введену 2006 року, до заледво 100. І це на тлі зростання цін у 2.5 рази, послуг ЖКГ, — 3.7 раз. Обміннийс курс гривні зменшився у 5 (!!!) разів, а готівковий обсяг став меншим у 4 рази. Якщо найбільша купюра була еквівалентною 100 доларам США, то сьогодні менше 20. Для прикладу, в Польщі найбільша купюра має еквівалент $45, Угорщині-$74, Чехії-$200. І як тепер не згадати добрим та теплим словом Юлію Тимошенко, за прем’єрства якої долар США був аж 4 гривні 80 копійок?
І як не сказати про суцільну чортівню від Яценюка-Гройсмана-Гонтарєвої?! Це вони, киваючи на «АТО»-війну зомбували нас про нагальну необхідність падіння гривні, — втричі за неповний рік! Після чого хвалилися своїми першими мільярдами та астрономічною готівкою ( навіть не банківськими збереженнями!) у своїх цинічно лицемірних е-деклараціях. Неук Гройсман повчає, «як треба керувати країною», Голова НБУ Гонтарєва, нічтоже сумнящеся, свідомо знищує, «зачищає» банківську систему України, зміцнюючи присутність російських банків, банків країни-агресора. Вона нібито зменшує готівкові розрахунки із 150 до 50 тисяч гривень. Одночасно ж заявляє про нагальну необхідність введення нової, більшої за номіналом купюри у 1000 гривень. Це в той час, коли країни ЄС збираються скасувати банкноту у 500 євро…саме через поширення безготівкових розрахунків.
Як же зараз співрозмірний номінал гривні із тим же євро та доларом? У країнах Єропейского Союзу середня зарплатня- близько 3 тисяч євро, у США – 3 тисячі доларів. В моїй країні – заледве 3.0 – 3.5 тисячі гривень. Байка про 3200 ще покаже свій жахітливий кінець… Введення 1000-гривненвої купюри, на переконання експертного середовища, є сигналом про невпинне та травмуюче зростання цін та відповідно, знецінення національної валюти. Підкреслюю слово НАЦІОНАЛЬНОЇ. Бо на ВСІХ банкнотах України, -портрети історичних постатей, які творили нашу державу. Це ЇХ обезцінює сьогодні «наша» влада! На відміну від тих, у кого з року в рік шахрайськи випрошує чергові транші для подальшого їх цинічного грабунку.То що, незабаром всі дрібніші банкноти будемо зважувати на вазі, як це роблять у острівній Венесуелі 30 мільйонів її громадян?
Чи не час «важити» досягнення «нашої» влади за її майже трирічне бездарне панування? Бо гаманці пересічних українців не стануть «важчими» від отих 1000 гривневих «квитків у рай». У системі координат «грошей на вагу» є один і той самий ляльковод. Його прізвище, — Путін. На часі розірвати цей хибний та підлий трикутник. Бо Україна не Венесуела. І тим паче, -не Росія.
Олександр Магльона
Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,