Бюджет міста – це головний фінансовий документ територіальної громади
Якщо говорити простою мовою, то бюджет міста – це загальноміська казна, яку наповнює кожен мешканець.
Міський бюджет – це публічні кошти, а це означає, що громада має повне право брати участь в процесі формування та розподілу міської казни.
Це право гарантується статтею 140, Конституції України в якій йдеться про те, що територіальна громада самостійно вирішує питання місцевого значення. Статтею 13, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено механізм участі громади у вирішенні питань місцевого значення.
Участь громади, у формуванні та розподілі міського бюджету забезпечується шляхом проведення громадських слухань. Така практика існує вже давно, майже у всіх містах України.
Для цього має бути прийнятий міською радою регуляторний акт – «Положення про громадські слухання» у якому має бути пункт, що конкретизує дії органів місцевої влади щодо процедури прийняття бюджету.
На офіційному сайті ТМР у розділі регуляторні акти – порожньо. Чи існує положення «Про громадські слухання у місті Трускавці»?
У Дрогобичі та Бориславі проекти міських бюджетів обговорювались на громадських слуханнях. А у Трускавці, виходить, і не чули, що проект бюджету (його видатки), треба обговорювати з громадою – активістами, журналістами, громадськими діячами.
Якщо взяти до уваги законодавство, яке стосується управління публічними коштами, то можна сміливо стверджувати, що у місті Трускавці процедура прийняття міського бюджету не відповідає чинному законодавству, бо суперечить принципам прозорості та підзвітності органу самоврядування перед міською громадою.
Хоча, у владних кабінетах міської ради цим ніхто не переймається. Громада не активна, немає пропозицій, ініціативи, а значить і закон будуть ігнорувати…
За аналітичними дослідженнями Львівської ОДА місто Трускавець доволі багате місто у порівнянні з іншими містами області. Кризи немає. Гроші є…
22 грудня сесія Трускавецької міської ради прийняла бюджет на 2017 рік.
Начальник фінансового управління Трускавецької міської ради Микола Федоричак представив депутатам всі розрахунки, які вказують на збільшення доходів міста порівняно з минулими 2015 та 2016 роками.
Доходи бюджету Трускавця затверджено у сумі 234,877 млн. грн. в тому числі доходи загального фонду бюджету становлять 225,785 млн. грн. доходи спеціального фонду бюджету 9,091 млн. грн. у тому числі бюджету розвитку 3,390 млн. грн.
Бюджет – це багато цифр, але якщо сказати лаконічно, то у міській раді запевняють, що жодних заходів по економії коштів не передбачено, тобто грошей має вистарчити на все. Надалі будуть виділятись гроші на реконструкції і ремонти вулиць, утеплення будинків та ремонти бюджетних установ.
Окрім цього, у міській раді дуже сподіваються на перемоги в обласних конкурсах мікропроектів. Це дасть змогу проводити в освітніх і культурних закладах міста ремонтні роботи та здійснювати благоустрій територій дошкільних закладів і т.д. Цього року у міській раді готуються подати рекордну кількість мікропроектів – близько 40-ка.
Начальник фінансового управління Трускавецької міської ради Микола Федоричак назвав міський бюджет на 2017 рік позитивним та збалансованим.