Це перше комплексне дослідження потреб і запитів ветеранів та військових, проведене в Україні з 2014 року
Про це йдеться в дослідженні “Потреби ветеранів”, що його днями опублікував Український ветеранський фонд Мінветеранів.
Відповідаючи на питання: “Яких пільг у системі охорони здоров’я бракує на сьогодні?” ветерани назвали такі послуги:
- санаторно-курортне лікування
- протезування в Україні
- лікування складних травм/хвороб за кордоном
- лікування ПТСР та акубаротравми (контузії).
Ветерани, між іншим, вбачають велику проблему в тому, що “командири на сьогодні не зважають взагалі на неврологічні та психіатричні захворювання” і немає єдиної позиції стосовно того, що з цим робити. Говорячи про психологічну та психіатричну допомогу для військових, ветерани зокрема наголошують на нестачі належно кваліфікованих кадрів.
Дослідження показало, що ветерани відокремлюють військову медицину від цивільної. Вважають, що у зв’язку з війною та додатковим фінансуванням закладів охорони здоров’я для військових та ветеранів, якість надання послуг в них, зокрема в шпиталях, вища, ніж в цивільних медичних закладах. На думку ветеранів, погіршення ситуації варто очікувати після завершення війни. Так ситуацію коментують учасники фокус-груп: “більшість людей після демобілізації будуть мати проблеми зі здоров’ям і будуть звертатися до закладів охорони здоров’я, які не спроможні надати їм достатній рівень медичної допомоги.”
Ознайомитися із повним текстом дослідження можна за лінком: https://veteranfund.com.ua/
Довідково: Дослідження “Потреби ветеранів” є продовженням комплексного дослідження “Портрет ветерана”, проведеного Українським ветеранським фондом Мінветеранів улітку 2022 року. Дослідження “Потреби ветеранів” проводилося з січня по квітень 2023 року.
Дослідження має на меті стати практичним гайдом по потребах ветеранів для держави і зокрема для міністерств, органів місцевої влади, соціальних служб, центрів зайнятості, новостворених фондів та громадських організацій, що займаються ветеранами.
Команда аналітиків Фонду, що проводила дослідження, опрацювала досвід іноземних країн, зокрема США, Великої Британії, Канади, Хорватії. А також актуалізували потреби ветеранів станом на сьогодні, дослідили досвіди користування та ставлення ветеранів та ветеранок до пільг, як вони оцінюють наявні можливості для ветеранів та перешкоди під час отримання різноманітних пільг та послуг.