Щорічно 30 вересня в Україні відзначається свято – День усиновлення
Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України В.А. Ющенка «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008. Про встановлення свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві.
День усиновлення співпадає із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії і, мабуть, не випадково.
Доброта і любов — головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти — це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них — наша спільна задача, обов’язок міста, суспільства, держави.
Відділом-службою у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради ведеться облік сімей, які мають намір усиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Їм надається повна інформація та правова консультація щодо процедури усиновлення. Відтак тим, хто планує здійснити свій благородний намір, надається відповідний висновок про можливості усиновлення, і відповідні кандидати ставляться на облік служби.
Станом на 30.06.2014 року в Україні усиновлено 1074 дітей-сиріт, в Львівській області – 22 дітей-сиріт з початку поточного року. Щорічно місцевими кандидатами в усиновлювачі в середньому усиновлюється одна дитина, яка потребує сімейної турботи та опіки. Станом на 25.09.2014 на обліку у службі перебувають 3 кандидатів в усиновлювачі та 15 дітей, які можуть бути усиновлені. Протягом 2014 року відділом-службою надано більш як 10 консультацій громадянам, які мають намір усиновити дітей.
У Дрогобичі та Стебнику проживають близько 30 усиновлених дітей, нагляд за дотриманням прав яких здійснюється відділом-службою у справах дітей.
Сьогодні Міністерство соціальної політики веде цілеспрямовану діяльність щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проте державна політика, яка не має активної підтримки широких верств населення, не є достатньо ефективною.
Є в нашій країні діти, які набувають батьків двічі – народжуючись і за рішенням суду. Щодня до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини в звичайних конвертах надходять десятки анкет про дітей, які втратили батьків. До кожного такого аркушу додається фотокартка, з якої на нас дивляться дитячі очі. Інколи заплакані, інколи сумні, інколи — з посмішкою на все обличчя. Всі вони різні, об’єднує їх те, що кожна така дитина чекає на батьків!
Традиційно вважається, що усиновлення — це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважуємося уточнити. Усиновлення — це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їхньої любові та піклування.
Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні — усиновлять і виховають дитину, інші — допоможуть дитині знайти батьків, треті — нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити або тим, хто вже усиновив і стикнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.
Вітаємо всіх усиновлювачів з їхнім святом!
Необхідну консультацію з питань усиновлення можна отримати у відділі-службі у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.
Служба у справах дітей