негода в ТрускавціНе став винятком і початок зими 2016-2017. Неділя 13 листопада стала доказом, що і цього року зима до нас підкралася непомітно

Зима комунальників застає зненацька вже не перший рік. Живучи за принципом «Якось воно буде», українці щоразу дивуються, чому в нашій державі зима створює набагато більше проблем, ніж в сусідніх Польщі, Чехії чи Угорщині.

Трускавець – не якась держава в державі, тому і в нас виникли загальноукраїнські проблеми приходу зими: нерозчищені тротуари (а подекуди й дороги), корки на дорогах, буксування автотранспорту, нервування водіїв, пішоходів та «жителів» соцмереж.

Хоча синоптики задовго до снігопадів попереджали про погіршення погоди, але снігу випало так багато, що постала проблема – куди ж його подіти. Міську владу Трускавця хвилює ще одна проблема – у середу-четвер буде різке потепління, тож весь цей сніг топитиметься… Тож чи не «попливе» Трускавець? Про це говорилося на щотижневій апаратній нараді в міській раді у понеділок, 14 листопада.

Заступник міського голови Олексій Балицький каже, що на рівні області штаб цивільної оборони прийняв рішення по великогабаритному транспорту, який не повинен заїжджати в міста за такої погоди, щоб не створювати додаткових проблем.

Заступник начальника Трускавецького відділення ДСНС України Володимир Гординський повідомив, що протягом 13 листопада трускавецькі рятувальники мали 11 виїздів. Авто з інвалідами та воїнами АТО застрягло неподалік бориславського озера, тож довелося його буксирувати аж до «Карпатських зорів». Авто з дитиною, хворою на ДЦП, застрягло в дорозі – люди їхали до Клініки професора Козявкіна. Автобус з Радехова віз дітей до дельфінарію … на літній ґумі. Проблеми створила і «фура», яка їхала на «Львівхолод». Нічим не змогли допомогти рятувальники хіба авто, яке злетіло з мосту в урочищі Діброва на трасі Львів – Трускавець…

Як інформує заступник начальника ТКО «Комфорт-Сервіс» Мирослав Мицько, були викликані на роботу двірники, на вулицях Стебницька, Стуса, Івасюка та Данилишиних (1-2 квартал міста) прочищені всі доріжки, сходи та підходи до під’їздів. Дещо гірша ситуація з 3-4 кварталами.

— Снігоприбиральні машини їздили цілу ніч і продовжують це робити постійно, – каже міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. – Я, заступник по комунальній роботі Олексій Балицький і начальник УЖКГіБ Сергій Максимич в неділю були цілий день на роботі. В неділю по місту було задіяно 6 одиниць техніки (дві снігоприбиральні машини з посипанням піщано-сольової суміші і чотири трактори). Всі основні дороги прогорнуті. Завчасно по вулицях були встановлені ящики з піском. Затори на дорогах міста створювали машини з літньою ґумою, або зношеною зимовою. Є проблема з відгортанням снігу в середині кварталів – не встигають.

На понеділковій нараді було повідомлено, що заклади освіти та охорони здоров`я працюють в нормальному режимі, сніг біля них розчищено, немає проблем і з температурним режимом. Натомість на вулиці час від часу зустрічаєш авто, які буксують, та людей, які нарікають. Замість радіти тому, що прийшла зима, люди по звичці нарікають та шукають винного. І ніхто ні слова не каже про те, що за попередньої влади практично за безцінь був проданий автомобіль «МАЗ», який належав КП «Наше місто» та використовувався КП «Парк курортний» для очищення доріг від снігу та посипання піском. Авто, куплене за 250 тисяч євро, було продано за 250 тисяч гривень – бізнес від «козирних», бо зими не буде… Чи не тому у Стрию ситуація з чищенням доріг є кращою, ніж у Трускавці?

Володимир Ключак