Королівські БескидиПрезидент Володимир Зеленський підписав указ №526/2020 про створення національного природного парку «Королівські Бескиди» площею майже 9 тисяч гектарів

Про це повідомляє Офіс президента, передає Дрогобиччина — новини краю.

Указ спрямований на збереження, відтворення, ефективне використання природних комплексів Українських Карпат, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.

Національний природний парк «Королівські Бескиди» створюється у Львівській області. До його території мають включити 8997 га комунальних земель, що перебувають у підпорядкуванні «Старосамбірського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс».

8691 гектар вилучається у «Галсільліс» та надається національному природному парку в постійне користування, а 306 гектарів у межах Дністрянського лісництва включаються до його території без вилучення у землекористувача.

Кабінет міністрів має забезпечити затвердження у шестимісячний строк Положення про національний природний парк «Королівські Бескиди».

Крім того, уряд повинен передбачати у проекті закону про державний бюджет України на 2021-й і наступні роки кошти, необхідні для функціонування національного природного парку «Королівські Бескиди».

У сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів має функціонувати спеціальна адміністрація парку «Королівські Бескиди».

Крім того, указом №525/2020 Зеленський оголосив заказниками, парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення: ландшафтний заказник «Кручі» (Донецька область), ботанічний заказник «Долина ірисів» та парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Адамівка» (обидва – у Львівській області).