правий секторВ організації «Правий сектор» (ПС) з гнівом відреагували на скандальний хрестний хід парафіян Української Православної Церкви Московського Патріархату на Київ, пообіцявши вжити заходів, якщо парафіяни УПЦ МП увійдуть у столицю

Повідомляє Дрогобиччина — новини краю з посиланням на Офіційний сайт організації.

«10-тисячний натовп очолюваний функціонерами придворної установи Путіна пройде областями України і планує зібратися у Києві 27 липня. Це суто політичний захід Московського Патріархату, який його лідери прикривають християнською риторикою і символікою. Для дійсно віруючих християн цей захід є гріхом, який в жодному разі не може підтримуватися ні словом, ні тим більше прилученням», — стверджують націоналісти.

«Маємо безліч доказів. Досить пошукати фото і відео бісівської процесії в пошукових системах: заклики до «російського світу», використання в проповідях кліше з російських ЗМІ, ніякої національної української символіки, миряни і священики вішають георгіївські стрічки і несуть портрети Миколи II, який точно не становить ніякої святості для християн. Москва підло використовує релігійний чинник у війні проти України», — пишуть у ПС.

«Ватажок філії МП в Україні митрополит Онуфрій. Ще в 2015 році він публічно осоромився, відмовившись вшанувати пам’ять українських фронтовиків. Прес-служба УПЦ МП пояснила цей жест установкою негайно припинити звільнення Донбасу від російсько-терористичних сил (за термінологією МП, «громадянська війна»). Шаблонні фрази російських ЗМІ про «громадянську війну» в Україні, про Майдан, який «поділив Україну», часто зустрічаються в промовах митрополита. Митрополит як глава «церкви» показує приклад своїм мирянам. Тому не дивно, що, повертаючись додому, герої війни відчувають ворожнечу в рідному місті чи селі, якщо більшість мешканців є парафіянами церкви Московського Патріархату», — продовжують у ПС.

«Також у т. зв. «хресному ході» беруть участь колишні регіонали. Вілкул та Царьов підтримують і популяризують цей захід. Отже, про жодні релігійні принципи тут не йдеться. Організатори УПЦ МП підло використовують людей, які довірилися їм через своє незнання або слабку силу волі. Громада наївних — живий щит, яким прикривається МП від справедливого покарання», — пояснюють в організації.

«Ми закликаємо громадян України бути мудрими і не підтримувати ходу МП, їхні облудні гасла. Закликаємо відмовляти своїх родичів і знайомих від участі! Пам’ятайте, Господь приймає тільки щиру молитву! Також ми вимагаємо у влади заборонити захід, не допустити його в Київ і детально перевірити організаторів і учасників! Не допустіть провокацій! В іншому випадку ми як люди, що ставлять Бога і Україну понад усе, не можемо залишатися осторонь і будемо реагувати», — обіцяють в ПС.

Як повідомлялося раніше, волонтери міжнародного співтовариства InformNapalm опублікували докази того, що деякі учасники хресного ходу парафіян Української Православної Церкви Московського Патріархату на Київ брали участь у війні на Донбасі на стороні проросійських бойовиків.

Провід Національно-визвольного руху “Правий сектор”