Обвал будинкуОкрім правоохоронців, які з’ясовують обставини та причини інциденту, на місці події працюють надзвичайники, які розбирають завали

За цим фактом обвалу будинку у Дрогобичі поліцейські

зареєстрували кримінальне провадження за ч.3 ст.270-1 КК України (умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства, що спричинило тяжкі наслідки у виді знищення та пошкодження майна громадян та завдання шкоди їхньому здоров’ю і спричинення смерті) та розпочали досудове розслідування.

Станом на 9:00 год ранку врятовано та госпіталізовано 7 осіб, серед яких 4 дітей. Двоє осіб загинуло. Усього у будинку зареєстровано 17 мешканців.

Пошуково-рятувальні роботи тривають.

Водночас, Дрогобицькою місцевою прокуратурою додатково внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом зловживання своїм службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки,службовими особами Дрогобицької міської ради та комунального підприємства при утриманні житлового будинку(ч.2 ст.364 КК України).

Вказані кримінальні провадження об’єднано у одне.

Про це інформує прокуратура Львівщини.

Довідково: покарання, передбачене санкціями статей, становить від 5 до 12 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прокуратурою області взято на контроль хід розслідування.

Спершу від ДСНС була поширена інформація про те, що обвал будинку спричинив вибух газу, мешканці сусідніх будинків заперечують цю версію про вибух газу, оскільки вибуху не було чути, а вибуховою хвилею не вибито жодного вікна. Кажуть, що будинок мав тріщини.

ПАТ «Львівгаз» теж заперечило інформацію про вибух побутового газу як попередню причину обвалу будинку. За даними прес-служби «Львівгазу», вибуху газу будинку бути не могло.

Остаточно про причини обвалу стане відомо згодом, коли буде завершено слідство.