хепіенд«Загибель» 8 мільйонів бджіл по «вині» «Укрпошти» несподівано закінчилась хепіендом

Інцидент з нібито «убієнними» «Укрпоштою» бджолами отримав несподіване продовження. Так, комахи, які ще день тому були «мертвими», стали живими, про що в своєму Facebook розповів глава «Укрпошти» Ігор Смілянський, передає Д-НК.

Він нагадав, що добу тому ЗМІ писали, що з вини «Укрпошти» загинули 8 мільйонів бджіл. «Важливо інше — сьогодні вже 118 ящиків бджіл вашими і нашими зусиллями (молитвами) воскресли, і це не жарт», — написав Смілянський.

Відзначимо, що в прес-службі установи заявили, що бджоли з 118 ящиків (всього в Іршавське відділення їх прибуло 300, — ред.) виявилися живими. Не виключено, що комахи, швидше за все, були в так званій стадії гноблення або спокою. У свою чергу, в Союзі пасічників України пояснили інцидент.

За словами експертів, стан гноблення у комах міг виникнути з різних причин. Перш за все, через брак свіжого повітря. Крім того, кількість бджіл могло перевищити допустиму норму для транспортування. Тобто, якщо в одній коробці знаходилося неприпустиме число комах, то могла підвищитися температура повітря, а в кузові вентиляція не регулюється. Крім того, на «загибель» могла вплинути і надмірна вологість, її бджоли не здатні виділити зі свого організму. А це може призвести до заварювання, якщо в рамці замість меду свіжий нектар.