закон УкраїниПрезидент України Петро Порошенко підписав закон щодо виключення з українського законодавства та вжитку терміну «інвалід»

Повідомляє ДНК з посиланням на офіційний сайт глави держави.

«Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2249 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року. Метою Закону є продовження роботи, розпочатої Урядом на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну «інвалід» і заміни його терміном «особа з інвалідністю», – йдеться в повідомленні.

Цим документом вносять зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».

Наголошено, що в такий спосіб закон приводить норми чинного законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, завдяки запровадженню у вжиток терміну «особа з інвалідністю», перш за все, акцент робиться на людині, а не на її інвалідності.