Є підозра про російське походження COVID-19У ряді ЗМІ днями пройшла інформація, що китайці, можливо, і не причетні безпосередньо до спалаху пандемії корона вірусу в Ухані

Є підозра про його російське походження і мутацію вже на

території Китаю.

В середині вересня 2019 під Новосибірськом в Державному науковому центрі вірусології та біотехнології (ДНЦ ВБ) стався вибух газового балона. Постраждав лише не надто сильно один робочий, проте всі вікна в будівлі було вибито і незрозуміло які ще пошкодження зазнав цей центр.

ГНЦ ВБ є одночасно і сховищем найнебезпечніших вірусів, таких, як лихоманка Ебола і SARS. У цей же самий час неподалік група китайських працівників відчувала якийсь фантастичний парник для північних широт, після чого повернулася в Китай.

Московітська влада заперечували факт будь-якого витоку небезпечних вірусів з цього центру. Знаючи, однак, вміння влади приховувати від своїх громадян інформацію, пов’язану з ризиком для здоров’я, можемо лише сумніватися в їх чесності.

Чи мало місце зараження китайців яким-небудь вірусом в Сибіру і перенесення його в Китай в мутованому вигляді? — покаже час. Через два місяці в Китаї спалахнув коронавирус, що розлетівся по всій планеті.

Китайська влада теж не завжди говорить правду про події і трагедії в своїй країні. Скільки людей на сьогоднішній день постраждало там від цього вірусу і яка кількість фатальних випадків ми дізнаємося пізніше, проте вже сьогодні одна цифра досить спантеличує — стільникові оператори Китаю втратили більше 20 мільйонів споживачів з моменту початку пандемії.

Для Китаю втрата навіть такої кількості народонаселення при майже півтора мільярда жителів це крапля в морі, але, наприклад, для України, це кінець країни.

Динаміка поширення корони вражає масштабами і в деяких країнах вона зростає з геометричною прогресією 1-2-4-8 … Особливо в країнах Європи, де превалює урбанізація і більшість людей користуються громадським транспортом.

В Америці ця проблема не настільки велика — в ряді віддалених штатів, як Аляска, Вермонт, Монтана, Вайомінг і інших, поки виявлено лише кілька десятків інфікованих без фатальних наслідків. У великих містах, як Нью-Йорк і Чикаго, рахунок йде вже на тисячі.

Спорожніли дороги, готелі, ресторани, розважальні установи.

Зупинити заразу може мабуть єдиний і радикальний захід — закриття кордонів всіх штатів і тотальне тестування всіх без винятку жителів штату з подальшою ізоляцією або лікуванням. Хто це буде робити? Поки незрозуміло.

Найбільша проблема цієї пандемії в тому, що людина може бути рознощиком вірусу, не будучи хворим. Як її вирішать в Європі? Ніхто сьогодні не відповість.

Пандемія струснула нашу планету і тепер ми зрозуміли — всі досягнення людства нічого не варті.

Досить випустити такого «джина» з пляшки, що зберігається в якомусь центрі біологічної зброї однією з найбільш безвідповідальних країн світу таких, як Росія і Північна Корея, і половина жителів Землі може переселитися на небеса в лічені місяці.

Герман ОБУХІВ