міська радаУ Трускавецькій міській раді знову говорили про незаконну забудову в межах першої санітарної зони Трускавецького водосховища (Трускавецьке озеро)

13 жовтня у четвер відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань законності та регламенту, яке було скликано вдруге для того, щоб обговорити питання незаконного будівництва, яке здійснює Альфа плюс.

7 вересня цього року виконком Трускавецької міської ради на своєму засіданні присвоїв поштову адресу одному з будинків, який збудований в межах першої санітарної зони Трускавецького водосховища.

Після цього розгорівся справжній скандал, а в соціальних мережах хвиля народного гніву хлинула на адресу міського голови Кульчинського, а заразом і на його славнозвісного заступника Ткаченка. Про них тепер часто говорять в тандемі. Саме з «легкої», ведучої руки Ткаченка виконком зробив спробу узаконити, незаконно зведену житлову будівлю, загальною площею 165,5 м2 по вул. Городище 11-Б., яка належить Альфі плюс.

15 вересня, на засіданні XVI сесії Трускавецької міської ради депутат від КУНу Роман Бучкович запропонував скасувати рішення виконкому за яким було присвоєно юридичну адресу будівлі по вул. Городище 11-Б, оскільки воно грубо порушує закон. Міський голова Кульчинський вдав, що нічого про таке рішення виконкому не чув і не знає, тому пропозицію депутата спершу має розглянути відповідна депутатська комісія для того, щоб детально вивчити це питання.

21 вересня відбулась постійна депутатська комісія з законності, етики та регламенту ТМР. Поговорили і вирішили, що засідання комісії слід перенести і запросити представників з Архбудконтролю, «Альфи плюс», інспектора з благоустрою та головного архітектора. Голова комісії Святослав Грабовський сказав, що рішення виконкому за яким присвоєно поштову адресу по вул. Городище 11-Б. в районі питного озера має ознаки злочину, тому на наступне засідання він запрошує усіх членів виконкому та осіб, які готували даний проект рішення.

Вчора, 13 жовтня відбулось друге засідання депутатської комісії з законності, етики та регламенту. Присутні: голова комісії Святослав Грабовський, член комісії Іванна Кенц-Березюк, члени виконкому Ренат Борсук, Олександр Грищенко, секретар ради Наталя Пономаренко, депутати Роман Бучкович, Андрій Кісак, головний архітектор Зеновій Кушнір, головний спеціаліст служби містобудівного кадастру Анатолій Лютов, представники громадських організацій та місцевих ЗМІ.

Першим виступив депутат Роман Бучкович, який був ініціатором того, щоб рішення виконкому було скасовано. Говорив, як завжди, аргументовано та емоційно… Загалом, він розповів те саме, що і в попередні рази. За його словами збудований об’єкт по вулиці Городище 11-Б., якому виконком призначив поштову адресу, не відповідає вихідним відомостям на будівництво (мав бути будинок охорони розміром приблизно 4 на 4 м2, а по факту виріс двоповерховий житловий будинок, площа забудови якого складає 165,5 м2).
Далі, вищевказане рішення виконкому суперечить рішенню Трускавецької міської ради Про затвердження містобудівної документації, детального плану по вул. Городище, яке було прийняте ще у 2012 році. Згідно цього рішення міської ради, містобудівну документацію, яку подала Альфа плюс для будівництва об’єктів на території питного озера було відхилено. Крім цього у 2012 році Трускавецька міська рада зобов’язала Трускавецький водоканал розробити Проект заходів охорони першої санітарної зони питного водосховища і струмків, які в нього впадають.Трускавецький водоканал повністю проігнорував рішення Трускавецької міської ради і дотепер проекту заходів охорони першої санітарної зони немає. Окрім цього, рішення виконкому суперечить, як мінімум, трьом постановам Кабінету Міністрів та Закону України про «Про питну воду України».

Бучкович також додав, що по цьому питанні мав зустріч з обласним прокурором. Обласна прокуратура в свою чергу скерувала листи у відповідні державні органи для перевірки і розслідування.

Зеновій Кушнір – головний архітектор міста, під тиском присутніх, все-таки визнав, що технічних умов на початок будівельних робіт житлового будинку загальною площею 165,5 м2 по вул. Городище архітектуране видавала.

В процесі обговорення ситуація потрохи прояснювалась, а все про що говорив попередньо депутат Бучкович отримало додаткове підтвердження.

На завершення був дуже цікавий та захоплюючий монолог Олександра Грищенка. п. Олександр, як член виконкому, голосував проти присвоєння поштової адреси для Альфи плюс. І тут важливо зазначити, що Олександр Грищенко довгий час працював на посаді головного архітектора міста, тому досконально володіє темою озера та прилеглих до нього територій. Він говорив фахово, присутні затамувавши подих, уважно його слухали. На цю тему у п. Олександра інформації багато і для того, щоб повністю розкрити її, напевно, пасувало би записати окреме інтерв’ю… Але, якщо сказати дуже коротко і резюмувати його виступ, то виконком не мав права присвоювати поштову адресу будівлі, яка зведена на прилеглій території питного водосховища.

В результаті постійна депутатська комісія з питань законності та регламенту вирішила рекомендувати сесії Трускавецької міської ради скасувати рішення виконкому від 7 вересня 2016р. № 262 Про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна, нежитловій будівлі по вул. Городище. Звернутись у відповідні структури для притягнення до відповідальності усіх, хто приймав участь у підготовці цього рішення.

Серед громадських кіл Трускавця ширяться такі чутки, що сесія Трускавецької міської ради не знайде потрібну кількість голосів для того, щоб відмінити зловісне рішення виконкому, яке, по суті, дає зелене світло для забудови першої санітарної зони трускавецького водосховища.

Очевидно, що Андрій Кульчинський не хоче розчаровувати «дбайливих інвесторів» з Альфи плюс в обличчі Віктора Возняка. Усі прекрасно розуміють, що рішення виконкому ТМР це є саме та монета, якою пан мер розраховується перед ними за підтримку на виборах. Озеро – це розрахунок за підтримку на минулих виборах та кредит довіри на наступних виборах, які вже на носі. Виглядає на те, що Кульчинський зараз буде робити все, аби довести усім потрібним йому впливовим особам, які мають свій бізнесовий інтерес у Трускавці, що саме на нього треба робити ставку, бо він саме той, хто вміє виконувати покладені на нього завдання.

На наступній сесії Трускавецької міської ради, яка має відбутись 20 жовтня депутати розглядатимуть проект рішення Романа Бучковича про відміну «драконівського» рішення виконкому за яким Альфа плюс зробила спробу узаконити незаконне. Саме тоді Кульчинський спробує продемонструвати свою політичну силу й довести, що депутатський корпус під його особистим контролем.

Назар ХОПЯК