Дрогобич затопило13 пошкоджених будівель дитячих садочків та шкіл і 36 житлових будинків комунальної власності, затоплені приватні оселі та двори — саме такими є наслідки дощової негоди для Дрогобича

Як повідомляють у відділі НС та ЦЗН ДМР, за одну добу 14 серпня у Дрогобичі випала більше, аніж місячна норма опадів — 100,4 мм. Зважаючи на таку ситуацію, міська система каналізування не впоралася з навантаженням і це спричинило затоплення вулиць і будинків. Більше того, з берегів вийшли річки.

злива в Дрогобичі

14 серпня, одразу після завершення засідання комісії з надзвичайних ситуацій у ДМР о 8:30, скоординувавши зусилля, комунальні служби міста: КП «Управитиль ЖЕО», КП «Дрогобичводоканал», КП «Комбінат міського господарства» спільно з 2 Спеціальним центром швидкого реагування ДСНС України та Дрогобицьким РВ ГУ ДСНС України у Львівській області вирушили надавати дрогобичанам допомогу, — зазначає Андріан Вишницький, головний спеціаліст відділу НС та ЦЗН ДМР.

злива в Дрогобичі

Впродовж цілого дня 14 серпня та половини ночі 15 серпня служби проводили відкачування води із підвальних приміщень житлових будинків та закладів освіти. Викачування води провели і в КНП «Стебницька міська лікарня», приміщення якої спочатку довелось знеструмити, бо у підвальному приміщенні знаходились електрощитові прилади.

Виймали з водяних пасток і автомобілі.

злива в Дрогобичі

Вночі з 14 на 15 серпня дзвінків на «гарячу лінію» міста вже практично не було, оскільки надзвичайники та комунальники працювали оперативно впродовж дня.

Найбільшого підтоплення зазнали вулиці Зварицька, Солоний Ставок, Плебанія та Євгена Коновальця, де у підвальних приміщеннях окремих житлових будинках і досі проводять відкачування води.

Станом на сьогодні, 15 серпня, ситуація стабілізувалася, внаслідок припинення випадання дощів вода з вулиць міста зійшла.

«Впродовж наступних днів проводитимуть обстеження будинків, які постраждали внаслідок негоди, після чого зможемо назвати суму завданих збитків та розглядати можливість відшкодування коштів», — додає Андріан Вишницький.

До того ж, за поданням Управління праці та соціального захисту населення ДМР, рятувальники працювали над відселенням з вулиці Плебанія одинокої особи, яка перебуває на обліку соціальних служб, однак дрогобичанка відмовилась відселятись, оскільки загрози її життю чи здоров`ю не було.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма та депутатський корпус ДМР висловили слова вдячності як працівникам комунальних підприємств міста, так і державним структурам за оперативну роботу з ліквідації негоди у місті.

У п’ятницю, 16 серпня, у міській раді планують брифінг щодо ліквідації наслідків негоди, яка завдала шкоди місту впродовж 14-15 серпня за участі керівників та представників державних структур, комунальних підприємств міста та структурних підрозділів ДМР.