Збірна України з футболуПопри те, що національна збірна України з футболу виконала завдання і пробилася на Євро-2016, наша федерація не квапиться продовжувати співпрацю з Михайлом Фоменком

Контракт ФФУ і тренера закінчується 30 листопада, але наставнику і досі не запропонували пролонгувати його.

Президент ФФУ Андрій Павелко запевняє, що такі рішення федерація має ухвалювати після того, як вщухнуть емоції, пов’язані з історичним виходом на чемпіонат Європи. ФФУ назве ім’я тренера на засіданні виконкому, що відбудеться у грудні.

Невже затяжна пауза свідчить про те, що Федерація футболу України не цілком довіряє тренеру? Які нині підстави не продовжувати угоди з Фоменком?

К Йожеф Сабо, колишній наставник “Динамо” та збірної України:
— Гра збірної під орудою Михайла Фоменка залишила трішки негативний присмак. Будьмо відверті: ми б не були учасниками Євро, якби Мішель Платіні не збільшив число команд із 16 до 24. У своїй групі збірна України програла боротьбу за друге місце словакам, далеко не сильній команді. У відповідальні моменти Фоменко не хотів ризикувати, показував нерішучість і боявся робити прогнозовані заміни. За це його нині недолюблюють. Його називають совковим тренером, що дотримується однієї тактики. Та як би ми не критикували Фоменка, але він вивів команду на Євро. Він і тільки він має везти нашу збірну до Франції.
Андрій Павелко мав би відразу після звитяги у Словенії заявити, що з Фоменком продовжать контракт. Та, мабуть, президент боявся брати на себе відповідальність, бо не всім членам виконкому імпонує гра команди Михайла Фоменка.

Зараз чуємо розмови про те, що федерація шукає привід, щоб призначити Андрія Шевченка головним тренером. Це абсурд! Не можна довіряти таку
місію людині з нульовим тренерським досвідом. Думаю, що сам Шева вже не захоче очолювати збірну, бо може стати невдахою номер один і зіпсувати все.

Юрій Вірт, колишній воротар “Шахтаря” і збірної України:
— Нині футбольна Україна буквально закидала Михайла Фоменка критичними стрілами. Так, гри не було. Але ж результат є. Що буде далі? Мої друзі частенько кажуть, що з такою грою збірній нема що робити у Франції. А я думаю інакше. Формат Євро такий, що навіть із третього місця можна буде вийти до 1/8 фіналу.

Я не вірю в те, що наша збірна буде аутсайдером групи. До того ж є ще півроку, за які можна поліпшити якість гри. Тому раджу всім забути все негативне і з оптимізмом чекати на чемпіонат Європи. На цей турнір повинен їхати Михайло Фоменко – як тренер-переможець.

Іван Гецко, автор першого гола у складі національної збірної України:
— Коли збірна виходить на Євро, то, як правило, президент федерації миттєво оголошує, що тренер-переможець також їде на футбольний форум. ФФУ взяла паузу. Вона цим не образила Фоменка. Є вагомий привід подумати, адже гра не вражає.

Тепер федерація має визначитися із завданням. Якщо мета – вийти з групи, то її може реалізувати Фоменко. Ну а якщо ми хочемо бути серед призерів, то, можливо, ФФУ роздумує над тим, щоб запросити титулованого іноземного фахівця, що знає, як перемагати в таких великих турнірах.

Олег ЗУБАРУК

ДО РЕЧІ

Він втер носа Блохіну

Михайло Фоменко виборов звання найуспішнішого тренера в історії збірної України. Це підтверджують статистичні дані.

— Під його орудою команда провела 30 матчів, 20 з яких виграла, шість звела внічию і лише чотири програла. Показник Фоменка – 73,3 відсотка. Це найкращий результат з-поміж показників усіх тренерів збірної України, під керівництвом яких наша команда провела понад п’ять матчів. Фоменко залишив позаду Олексія Михайличенка, Йожефа Сабо, Олега Блохіна та Валерія Лобановського.

— Під головуванням Михайла Фоменка збірна України забила 58 голів і пропустила 13. І це також найкращий результат в історії збірної України.

— У відбірному циклі до Євро-2016 Україна провела 12 матчів, вісім з яких виграла, два програла і два звела внічию.

— Фоменко має найкращі показники виступів у плей-оф. У чотирьох матчах (з командами Франції і Словенії) збірна України набрала сім очок. Для порівняння: збірна України під орудою Сабо, Лобановського і Михайличенка у плейоф зіграла вдвічі більше матчів, але набрала тільки чотири бали.