бюджет Дрогобича

Від заходів з легалізації зайнятості населення у Дрогобичі залежить стан наповнення бюджету міста

Виплата заробітної плати в «конвертах» – проблема, яка гостро стоїть в нинішніх нестабільних економічних

умовах, одна з найбільших перепон в економічному та соціальному розвитку держави.

Є чимало суб’єктів господарювання, які не хочуть працювати в правовому полі , і насамперед це стосується виплати заробітної плати в «конвертах». На сьогодні легалізація виплати заробітної плати , цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це завдання загальнонаціонального масштабу, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежать надходження податку на доходи фізичних осіб , який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету. Водночас проблема наповнення бюджету є гострою і потребує постійної та особливої уваги , оскільки негативними чинниками, які впливають на надходження до бюджету є «тіньова» зайнятість та «конвертні» зарплати.

У середу, 15 травня, у Дрогобицькій міській раді відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення з роботодавцями міст Дрогобича та Стебника. У обговоренні питань порядку денного взяли участь представники структурних підрозділів Дрогобицької міської ради , Дрогобицького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління ПФУ Львівській області , Дрогобицької ОДПІ ДФС у Львівській області, Дрогобицької філії ЛОЦЗ. Було заслухано пояснення підприємців, керівників підприємств, головних бухгалтерів щодо виплати заробітної плати працівникам нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

За результатами засідання робоча група буде проводити активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Члени робочої групи і надалі будуть здійснювати моніторинг дотримання норм трудового законодавства суб’єктами господарської діяльності, з тим щоб унеможливити порушення гарантій з оплати праці.

Метою проведення таких зустрічей є налагодження діалогу і тісна співпраця підприємців та влади міста. Від того, які вжито у місті заходи щодо легалізації зайнятості населення та виявлення фактів неналежного оформлення трудових відносин, залежить стан наповнення бюджету міста.

Сектор з питань праці ДМР