новини Дрогобиччини - СтебникCьогодні депутати міськради наліво-направо роздають земельні ділянки в межах міста під ведення садівництва.

Про перипетії, які виникли у маленькому Стебнику навколо питання виділення земельних ділянок, ми уже розповідали («Стебницька міськрада, незважаючи на рішення Держсільгоспінспекції, має намір, порушуючи закон, виділити низку земельних ділянок?» та «Мешканці Стебника відстоюють землі своєї громади від незаконного відчуження» )

Нагадаємо, проблема в тому, що сьогодні депутати міськради наліво-направо роздають земельні ділянки в межах міста під ведення садівництва. Наміри, здавалося б, благі. Але… Ці дії суперечать чинному законодавство, а також йдуть у розріз із тим, що передбачено Генеральним планом розвитку міста. Адже жодних садів на розданій землі бути не повинно. Призначення цієї резервної території – запас для подальшого розвитку населеного пункту (інженерної, транспортної інфраструктури). Зараз земля – власність стебницької громади, на якій в даний час люди обробляють городи, вирощують картоплю, морквочку… Натомість, після передачі землі, замість городини там «виросте» щось інше. Адже немає гарантій, що земля, яка віддана під садівництво, не змінить свого цільового призначення, і на ній замість яблунь і груш не виростуть котеджі. А потому про будівництво доріг чи інших мереж на цій території доведеться забути…

На припис байдуже?

«Боротьба» за землю громади набирає обертів. Люди кажуть: дерибанити найбільший скарб не дозволять. Відтак, за допомогою звернулись у всі можливі інстанції. Лист-звернення направили на ім’я депутата Верховної Ради України, обранця від Дрогобиччини Романа Ілика. У зверненні вони зазначили, що рішення міськради (згідно з яким направо-наліво виділяються земельні ділянки під ведення садівництва) порушує закони, державні будівельні норми, затверджений генплан міста (в якому відсутні ділянки під ведення садівництва у межах міста Стебник). І крига, здається, скресла. Народний обранець одразу скерував відповідне депутатське звернення до Державної інспекції сільського господарства у Львівській області (відповідно до компетенції цієї установи). Звідти, за підписом начальника Держсільгоспінспекції у Львівській області І. Іващука, надійшла відповідь, що Стебницька міська рада має переглянути та привести до вимог чинного законодавства свої рішення щодо виділення земельних ділянок під ведення садівництва, оскільки вони були ухвалені з порушенням закону. Цю відповідь помічник народного депутата Андрій Петруняк зачитав на сесії Стебницької міської ради 28 серпня 2013 року, адже питання «Про затвердження технічних документацій та проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність» та «Про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва» таки внесли до порядку денного сесії, незважаючи на рішення Держсільгоспінспекції.

Заручившись підтримкою народного депутата України, знаючи про відповідь начальника Держсільгоспінспекції у Львівській області І. Іващука, у якій йдеться, що дії Стебницької міськради дійсно порушують закон, мешканці Стебника прийшли на засідання сесії та висловили свою принципову позицію. Завдяки цьому 28 серпня депутатський корпус так і не розглянув згадані питання – частина депутатів просто залишила зал пленарних засідань.

Втім, наступне засідання сесії Стебницької міської ради має відбутися вже завтра, 6 вересня. І, очевидно, депутати міськради знову повернуться до згаданих нерозглянутих питань…

Відступати наміру не мають

Тож крапку у цій історії ставити зарано. Битву виграно, та наразі не «війну». Саме тому стебничани знову готуються «навідатись» до сесійної зали Стебницької міськради. Кажуть – свого не віддадуть.

Поряд з тим, питання законності масового відчуження земель під ведення садівництва у м.Стебник розгляне Прокуратура Львівської області. Звернення щодо цього питання прокурору Львівської області О. Василенку скерував народний депутат України Роман Ілик.

У коментарі для «МД» Роман ІЛИК зазначив: «Випадки, коли нашу найбільшу цінність – землю, виділяють під одні цілі, а згодом дуже швидко змінюють цільове призначення, стали в нашій країні звичним явищем. Тож необхідно змінювати ситуацію щодо виділення землі по всій Україні. Саме тому робимо і надалі робитиме все необхідне, щоб не допустити порушення Закону та відстояти інтереси громади»

Відтак, якщо стебницька громада, змобілізувавшись, зуміє відстояти майно своєї громади – це стане гарним прецедентом, яких наразі маємо дуже мало…

Джерело: Медіа ДРОГОБИЧЧИНА