За даними соціологічного опитування, 14% опитаних українців заявили, що спілкуються з військовими, які сьогодні на фронті кожного, або майже кожного дня.

При цьому 21% говорить з ними хоча б раз на тиждень, 14% – кілька разів на місяць. Про це свідчать дані соціологічного опитування групи “Рейтинг”, проведеного за ініціативи Українського ветеранського фонду Мінветеранів у січні.

Респонденти також зазначають, що лише 9% майже щодня спілкуються з ветеранами російсько-української війни. 14% – хоча б раз на тиждень, 11% – кілька разів на місяць. Рідко, або ніколи не спілкуються – дві третини опитаних

Головна причина того, що респонденти не спілкуються з ветеранами – відсутність таких осіб у їхньому оточенні.

Проте 13% опитаних зазначили, що не спілкують з ветеранами через небажання викликати неприємні спогади у них. Близько 4-5% сказали, що не спілкуються через страх сказати неправильні речі, або відсутність спільних тем для обговорення.

Фахівці Гарячої лінії підтримки Українського ветеранського фонду можуть допомогти відновити контакт між ветеранами та їхніми близькими людьми. Кваліфіковані психологи лінії допоможуть виробити стратегію з відбудови стосунків, віднайти нові сенси і потрібні слова. Дзвінки на лінію є безплатними. Звертайтеся щодня та цілодобово за номером: 0 800 33 20 29.

Терміни проведення опитування: 14-16 січня 2023 року. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.