роковини ГолодоморуУ Дрогобичі відзначили 85-ті роковини Голодомору проти українського народу 1932-1933 рр.

У четверту суботу листопада в Україні національний пам’ятний день — День пам’яті жертв голодоморів.

У цей день мільйони українців моляться та запалюють свічку пам’яті, аби вшанувати тих, хто загинув від «червоного терору» тодішньої радянської влади.

У межах 85-их роковин Голодомору у Дрогобичі в храмі Святих апостолів Петра і Павла відбувся концерт-реквієм вшанування пам’яті жертв Голодоморів Заслуженої академічної капели України «Трембіта».

Участь у заході взяли керівництво міста, духовенство та дрогобичани, зокрема молодь.

Опісля, традиційно, на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській» відбулося поминальне віче з вшанування пам`яті загиблих жертв голодоморів в Україні.

Розпочався жалобний захід з панахиди за жертвами голодомору не лише 1932-1933 років, а й 1921-1922, 1946-1947 років в Україні, яку очолив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ Григорій Комар.

«За час Голодомору 1932-1933 років в Україні залишилось лише 9% церков від загальної кількості тих, які були до цього часу. Окрім цього, у1932 році було оголошено першу п’ятирічку, яка була оголошена атеїстичною. Можливо, саме тому ми можемо стверджувати, що українців почали винищувати саме як християн, як прибічників Бога. Адже всі розуміли, що українці не відречуться від Бога, не викинуть зі свого серця, тому існував один спосіб — знищити їх фізично», — звернувся до скорботної громади міста Владика Григорій Комар.

Опісля присутні взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку». Відтак міський очільник Тарас Кучма разом із заступниками Ігорем Германом, Володимиром Коцюбою, Василем Качмарем, керівниками структурних підрозділів Дрогобицької міської ради та громадою міста запалили лампадки, які разом з квітами поклали до підніжжя Пам’ятного хреста на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській».

Завершився захід спільним виконанням гімну-молитви України «Боже великий, єдиний».