кінець співпраціГолова впливової Мюнхенській конференції з безпеки Вольфганг Ішингер заявив про кінець ідеї стратегічного партнерства Німеччини з Росією

Сталось це після отруєння російського опозиціонера Олексія

Навального. Як повідомляє «Європейська правда», таку думку Ішингер висловив в інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel., передає Д-НК.

Варто відзначити, що Ішингер є одним з найвпливовіших німецьких дипломатів. Він відомий тим, що виступав за продовження діалогу з Путіним не дивлячись на його атаку на Україну. З ініціативи Ішингера в цьому році розробили скандальний «мюнхенський план» про припинення війни в Україні.

Відповідаючи на питання про те, як справа Навального впливає на німецько-російські відносини, Ішингер відзначив, що, «на жаль, ми переживаємо новий мінімум».

«У Москві жертву висміюють. Вже з однієї цієї причини це неймовірно незручний процес для Кремля. Авторитет Росії вже був підірваний нападом на Сергія Скрипаля в Великобританії, вбивством чеченського емігранта в берлінському Тиргартені і хакерською атакою на Бундестаг», — сказав німецький дипломат.

За його словами, канцлер Ангела Меркель проявляла терпіння щодо президента Володимира Путіна протягом останніх 15 років. У 2014 році, говорить Ішингер, вона була єдиною главою уряду, яка розмовляла з Путіним по телефону знову і знову, іноді по кілька разів на тиждень.

«Давно зрозуміло, чого варте слово з Москви. Там діє закон найсильнішого. Це кінець, на жаль, і самої ідеї стратегічного партнерства», — констатував німецький дипломат.