Вибори у ДрогобичіУ другому турі виборів у Дрогобичі волонтери громадської ініціативи «Дрогобиччина SOS – Допомога Армії» підтримуватимуть Андрія Веселого

ЗАЯВА
волонтерів громадської ініціативи «Дрогобиччина SOS – Допомога Армії»,
які підписалися нижче,
щодо виборів голови Дрогобицької ОТГ
(список підписантів відкритий, збір підписів триває, бажаючі можуть прийти і поставити свій підпис, після чого фото буде оновлено )

Напередодні 2-го туру виборів голови Дрогобицької ОТГ ми, волонтери громадської ініціативи «Дрогобиччина SOS– Допомога Армії», які нижче підписалися, хочемо висловити свою позицію, оскільки не можемо залишатися осторонь у такий важливий момент, так само, як не могли мовчати під час президентських перегонів 2019 року. Тоді ми були єдиною спільнотою у Дрогобичі, яка зробила офіційну заяву-відеозвернення на підтримку Петра Порошенка. Тоді також ми закликали зробити такі публічні заяви Тараса Кучму і депутата Верховної Ради Богдана Матківського, однак цей заклик було проігноровано ними обома. Про причини можна лише здогадуватись, але цей вчинок (чи, точніше, його відсутність), видався нам тоді, скажемо дипломатично, підозріло обережним.

Тарас Кучма – людина, яка свого часу не просто стала черговим очільником міста, а прийшла до влади на гаслах і цінностях Майдану, таких як Гідність, Справедливість, Чесність. Громада Дрогобича вручила йому величезний мандат довіри з надією на системні зміни, подолання корупції, відкритість і прозорість управлінських процесів, проведення аудиту, звільнення корупціонерів з займаних посад, захист інтересів міста через судові процеси. Натомість ми отримали продовження довголітніх традицій тіньових схем, навмисне програвання судових процесів і безгосподарного ставлення до міста. Адже господарність – це далеко не тільки вимощення міста бруківкою за ресурси державних програм (було б дивно, якби пан Кучма не скористався цією можливістю від держави, якою скористались усі мери, суттєво піднявши собі рейтинги), а це передусім забезпечення наповнення бюджету міста за рахунок прозорих механізмів оренди і продажу землі та комунального майна, притягнення інвесторів для створення нових робочих місць, а також раціональний і прозорий розподіл отриманих коштів на облаштування комфортного життя міста (медицину, освіту, інклюзію і т. п.)

Зрозуміло, що зміни не можуть відбуватись миттєво, ніхто про це не говорить, але 5 років – це достатній проміжок часу, щоб почати робити хоч якісь кроки у цьому напрямку, було б бажання. Натомість ми бачимо перекреслені та знівельовані усі цінності Майдану.

Зважаючи на усе сказане вище, волонтери громадської ініціативи «Дрогобиччина SOS – Допомога Армії», які нижче підписалися, ухвалила рішення підтримати кандидатуру Андрія Веселого на голову Дрогобицької ОТГ. Знаємо, що пан Андрій є корінним дрогобичанином, інтелігентною людиною, успішним бізнесменом з чималим управлінським досвідом. Також пан Андрій від початку війни активно допомагає нашим військовим, а також допомагає немалими сумами тим, хто потребує допомоги на лікування, чи має інші потреби. Щоправда робить це тихо та багато років. І ті, кому він допомагав, та через кого він допомагав, про це знають. Тому для тих, хто цього не знає, він є новою особою у Дрогобичі, яка з’явилась лише перед виборами. Проте, ми не можемо дати жодних гарантій і не знаємо, яким очільником ОТГ буде Андрій Веселий. Також ми не можемо нести відповідальність за його вчинки після обрання. Цю відповідальність буде нести він сам перед громадою, якщо вона більшістю голосів висловить йому свою підтримку. Але зважаючи на 5-річний досвід під час діяльності Тараса Кучми на посаді мера Дрогобича ми можемо спрогнозувати, як він буде продовжувати діяти. І ми не хочемо цього допустити. Тому висловлюємо наш аванс довіри пану Веселому, як і сподіваємось, що він його оправдає.

Вибори у Дрогобичі