УГКЦ готує приміщення для лікарів та хворих на ковідКожна єпархія має свої допоміжні споруди, де є ліжкомісця, готові надати весь церковний простір, як заявляв раніше Блаженніший Святослав

Українська Греко-Католицька Церква готова надавати свої

приміщення під потреби хворих у боротьбі з коронавірусом, а також допомагати медикам, які нині опинилися на передовій епідемії. Патріарший економ УГКЦ, отець Любомир Яворський пояснює Tvoemisto.tv про важливість партнерства Церкви і лікарів та розповідає, які церковні об’єкти можуть передати під потреби ковідних пацієнтів у Львові.

Церква свідома сьогоднішньої проблеми Covid-19 не лише в Україні, а й в світі. Тим паче бачимо показники з кількістю хворих, які щоразу стають більшими. Наш пріоритет сьогодні – створити у храмах безпечний простір, дотримуючись усіх рекомендацій, у тому числі під час святих тайн (хрещення, миропомазання, вінчання, сповіді, євхаристії), аби віряни могли відвідувати церкви.

УГКЦ готує приміщення для лікарів та хворих на ковід

Для тих, хто такої можливості не має, організували практично в кожній парафії онлайн-літургії, де українці можуть єднатися з Церквою. Це, звісно, повноцінно не замінить офлайн та сподіваємося, що жорстких карантинних заходів не буде.

Церква і надалі є партнером держави, лікарів, медустанов і шукає способи, як допомогти медикам, адже вони на передовій ризикують не лише своїм, а й життям і здоров’ям близьких. Нам важливо нині підставити плече підтримки – те, що робили з 2014 року з військовими через службу військового капеланства, тепер через комісію охорони здоров’я, де є медичні капелани. Вони з людьми не лише у час карантину, а з десяток років: постійно працюють, у тому числі через онлайн: і з медиками, і з хворими. Я теж маю багато медиків у госпіталі, з якими спілкуюся щодня, є для них капеланом. Один львівський лікар, до речі, казав мені, що він завжди запитує своїх пацієнтів, як вони, і лише я питаю його, як він, що для нього дуже важливо. Це теж своєрідна підтримка.

Окрім цього, кожна єпархія має свої допоміжні споруди, де є ліжкомісця. Нині ми готові надати весь церковний простір, як заявляв раніше Блаженніший Святослав. Уже провели інвентар тих об’єктів, щоби з них скористалися Міністерство і медустанови. Зокрема, у Львові – це реабілітаційний центр в Брюховичах – двокорпусна будівля, Патріарший дім, шпиталь Шептицького. Також Івано-Франківська архиєпархія надає свої приміщення для обсервації, а Тернопільська – свої.

Уся Церква зараз мобілізується, не лише медичні капелани. А також ми мобілізуємо свою спільноту, і в Україні зокрема, через Online Donation, адже вірус вражає цілі родини, у тому числі священничі сім’ї і монаші спільноти. І ми добре розуміємо фінансові можливості пересічного громадянина, відтак залучаємо ресурси, аби допомогти найбільш потребуючим.

Нагадаємо, що Глава УГКЦ Блаженніший Святослав ще у березні під час недільної проповіді у Патріаршому соборі сказав, що готовий надати церкви та монастирі під шпиталі, щоб рятувати людські життя від коронавірусу, якщо цього вимагатимуть обставини.