ОТГ СхідницяВласники великих готельно-відпочинкових закладів вважають, що утворення на базі Східниці окремої ОТГ приведе до створення унікального туристично-рекреаційного кластеру

Невизначеність та постійні спекуляції навколо питання створення

окремої об’єднананої територіальної громади з центром у Східниці спонукала власників найбільших відпочинкових закладів курорту висловити своє бачення перспектив розвитку як самої Східниці, так населених пунктів Дрогобицького та Турківського районів Львівської області, розташованих обабіч р. Стрий.

На нараді, що відбулася у вівторок у приміщенні Східницької селищної ради, представники великого готельно-відпочинкового бізнесу висловили свою підтримку депутатському корпусу Східницької селищної ради в його прагненні об’єднати навколо курорту територіальні громади гірських населених пунктів рекреаційної зони Карпат Дрогобицького та Турківського районів в єдину ОТГ із центром у Східниці.

ОТГ Східниця

Власники великих готельно-відпочинкових закладів вважають, що утворення на базі Східниці окремої об’єднаної територіальної громади приведе до створення унікального туристично-рекреаційного кластеру, про перспективи якого науковці говорять десятиліттями. Загальновідомо, що на цій території є величезні запаси мінеральних вод, лікувальні грязі, чудові можливості рекреації на берегах річок Стрий та Рибничанки, що, своєю чергою, створює надзвичайно сприятливі умови для розвитку і Східницької ОТГ, і галузей готельно-відпочинкового бізнесу та активного туризму.

Представники найбільших східницьких готельно-відпочинкових закладів вважають неприпустимим приєднання курорту Східниця до об’єднаної територіальної громади з центром у м. Бориславі. На їхнє переконання, утворення великої Бориславської ОТГ може назавжди перекреслити реалізацію перспективних напрацювань науковців щодо розвитку курортно-рекреаційного кластеру навколо Східниці. Важливим, на думку власників найбільших готельно-відпочинкових закладів курорту, є той факт, що до Східницької ОТГ, окрім Опаки, Старого і Нового Кропивника, Довгого Гірського, Рибника, Майдану, Перепростині та Бистриці Дрогобицького району, увійдуть також села Ластівки, Коритище, Головське, Зубриця, Кринята та Свидник Турківського району, які не тільки географічно, а й інфраструктурно ближчі до Східниці, ніж до Турки.

Представників великого готельного-відпочинкого бізнесу дивує сам факт, що центром громади, яка повністю зорієнтована на розвиток готельно-відпочинкової галузі та активного туризму, хочуть приєднати до м. Борислава, яке на рівні держави мали б визнати зоною екологічного лиха. Приєднання Східниці та територіальних громад рекреаційної зони Карпат Дрогобицького та Турківського районів до Борислава, на переконання власників найбільших відпочинкових закладів курорту, матиме негативний вплив не лише на розвиток готельно-відпочинкового бізнесу, а й усього регіону.

Після детального обговорення проблем, пов’язаних зі створенням спроможної об’єднаної територіальної громади з центром у Східниці, власники найбільших відпочинкових закладів курорту вирішили звернутися до голів Львівської обласної ради Олексанра Ганущина та державної адміністрації Олега Синютки із своєрідним меморандумом, у якому викласти власну позицію щодо утворення об’єднаної територіальної громади із центром у Східниці та неприпустимість приєднання курорту до м. Борислава.

Якщо офіційна влада Львівщини і надалі не зможе визначитися з питанням створенням навколо Східниці спроможної ОТГ і намагатиметься приєднати курорт до Борислава, то представники великого готельно-відпочинкового бізнесу Східниці вимушені будуть здійснити перереєстрацію місця розташування своїх підприємств в інші області України.

Йдеться про такі потужні готельно-відпочинкові комплекси, як «Три сини та донька», «Ді Анна», «Київська Русь», «Санта-Марія» та низка інших закладів, які сплачують значні суми обов’язкових платежів не лише до бюджетів Східниці та Борислава, а й області.

Петро МАГУР