база флоту НАТОВійськові експерти в Сполучених Штатах підготували доповідь з рекомендаціями НАТО посилити східний фланг і інвестувати в Україну і Грузію

Американські експерти військової галузі дали рекомендацію

про необхідність посилення східного флангу і серйозних інвестицій в Україну і Грузію. Напередодні була опублікована аналітична доповідь, в якій говориться про важливість для НАТО Чорноморського регіону, головними союзниками Альянсу в якому на східному фланзі є саме Україна і Грузія. Про це повідомляється в аналітичній доповіді військових експертів Сполучених Штатів, який був опублікований на ресурсі War on the Rocks. Ціла група американських експертів підкреслила, що російська окупація Криму та Донбасу з боку Москви загрожує цілісності НАТО.

«Російська агресія в Україні загрожує безпеці союзників НАТО», — відзначають автори. У доповіді зазначено, що НАТО необхідно рішучіше діяти відносно України і Грузії і надати План дій щодо членства в Альянсі. «НАТО має підтримувати партнерів в регіоні Чорного моря — Україну і Грузію, збільшуючи інвестиції в їх економічний розвиток», — зазначено в доповіді.

Експерти попередили, що НАТО необхідна чітка стратегія щодо захисту своїх східних рубежів, головною загрозою для яких є Росія. У доповіді зазначено кілька конкретних кроків, які зміцнять східний кордон. Експерти відзначили, що на даний момент Альянс віддає перевагу загрозам з боку Балтійського моря, проте саме Чорноморський регіон необхідно зміцнювати в першу чергу. «Провідні країни-члени НАТО повинні інвестувати в економічний потенціал Чорноморського регіону. Інвестиції в транспортну та енергетичну інфраструктуру, в тому числі морські транспортні коридори між румунськими та грузинськими портами, а також Чорним і Каспійським морями можуть значно поліпшити загальну обстановку в області безпеки Чорного моря. Румунія повинна стати повноправним членом Шенгенської зони, що буде стимулювати регіональні інвестиції. Завершення грузинського глибоководного порту Анаклія також створить надійні і безпечні ворота між Європою і Азією і підвищить економічний потенціал регіону «, — зазначено в доповіді.