єгипетВідкриття Єгипту для туристів з Росії й держрегулювання цін на проживання в чотирьох- і п’ятизіркових готелях збільшать ціни на відпочинок.

Про це розповів в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» віцепрезидент Асоціації туристичних агентств Максим Дереза.

«Думаю, ці два фактори — адміністративне регулювання ціни плюс повернення російського туриста на єгипетські курорти — збільшить вартість продукту. Але все одно будуть гарячі пропозиції, тому що єгипетський напрямок — це чартерний напрямок. Протягом сезону є провальні дати, і на них завжди з’являються гарячі пропозиції. Якщо люди хочуть заощадити, вони можуть полетіти в момент спаду цін», — сказав він.

Дереза зазначив, що підтримує зростання цін на відпочинок у Єгипті, «тому що в останні роки у них постійна криза на туристичному ринку, готелі знижують вартість насамперед за рахунок якості послуг, тому йде багато скарг туристів на харчування, напої, сервіс тощо».

Нагадаємо, Росія відновила авіасполучення з єгипетськими курортами, яке було перервано з листопада 2015 року через падіння російського авіалайнера над Синайським півостровом.

На початку липня 2021 року президент Росії Володимир Путін скасував указ про заборону польотів на єгипетські курорти і рекомендацію туроператорам і турагентам утримуватися від продажу турів до цієї країни.

Своєю чергою, уряд Єгипту оголосив про введення з 1 листопада мінімальних цін на розміщення в чотиризіркових і п’ятизіркових готелях, щоб гарантувати високий рівень обслуговування гостей.

У п’ятизіркових готелях ціна буде мінімум 40 доларів на людину, в чотиризіркових — 28 доларів. Це дозволить побороти нелегальну конкуренцію між готельєрами, які знижують ціни й надають туристам недостатньо гарний сервіс.