Вакцина від COVID-19Українська вакцина від COVID-19: науковець зі Львова розкрив подробиці розробки препарату

Створення препарату планують завершити до кінця 2021 року.

Львівські вчені працюють над створенням вакцини від коронавіруса на основі дріжджів. Як розповів «Суспільному» директор Інституту біології клітини НАН України академік Андрій Сибірний, після того як препарат буде винайдений, йому доведеться пройти тестування.

«Такі вакцини, від Новавакс (Novavax), вона теж білкова вакцина. Це також білок коронавіруса, але синтезується він не в дріжджах, а в клітинах комах», — зазначив академік.

Українські вчені вирішили поекспериментувати з дріжджами, так як вже мали позитивний досвід роботи при виробництві вітамінів і антибіотиків. За словами Сибірна, у вчених вже є певні напрацювання нової вакцини. Початкові етапи у створенні препарату пройдені, і, можливо, до кінця року вдасться отримати повноцінний продукт.

Білки вірусу планують тестувати на тваринах. Академік зазначив, що до останнього етапу, швидше за все, доведеться підключати колег з Польщі. «Я б хотів, щоб це була повністю українська вакцина, але, судячи з усього, це буде міжнародне співробітництво», — сказав Сибірний.

Відзначається, що під час роботи у вчених з’явилася ідея розробити ще одну вакцину від COVID-19, на цей раз — у формі таблеток.