Томос для УкраїниВселенський патріарх Варфоломій під час переговорів з російським патріархом Кирилом повідомив йому, що рішення про українську автокефалію вже прийнято, і вже ведуться відповідні процеси

Про це повідомляє УНН із посиланням на видання Оrthodoxia.info, передає ДНК.

«Вселенський патріарх проінформував російського патріарха про те, що рішення про проголошення Української Автокефальної Церкви прийняте і що вже ведуться відповідні процеси», – йдеться у повідомленні.

Митрополит Еммануїл також повідомив, що «Ніхто не хоче, створити ще один розкол, але хочуть єднання в Церкві. Вселенський патріархат не загрожує нікому і не сприймає чиїсь погрози».

Речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Московський патріарх пропонував провести міжнародну конференцію з питання української автокефалії, де б сторони виклали свої аргументи та історичні документи.

«Цю пропозицію можна взяти на озброєння – після проголошення Томосу провести таку конференцію, щоб спонукати МП визнати автокефалію», – заявив Зоря.

Нагадаємо, патріарх Філарет заявив, що рішення про створення в Україні єдиної помісної церкви Священний Синод ухвалить уже наприкінці літа або ж у вересні.